Trwa ładowanie...

Warszawa jest dla każdego

Projekt Muzeum Powstania Warszawskiego ma na celu włączenie w życie kulturalne stolicy dzieci i młodzieży z zespołem Downa.

Share
Warszawa jest dla każdego
Źródło: Fot. Julia Sielicka-Jastrzębska (Wikipedia)
d1ez0ho

Zakochana Warszawa - pierwsza odsłona to projekt, w którym poprzez zajęcia i aktywny udział w życiu kulturalnym miasta, organizatorzy chcą przeciwdziałać wykluczeniu i odsunięciu młodych upośledzonych osób.

W ramach projektu zaplanowano między innymi warsztaty fotografii dla młodzieży z zespołem Downa z dwóch warszawskich szkół (Zespołu Szkół Specjalnych Nr 100 przy ul. Czarnieckiego oraz Zespołu Szkół Specjalnych Nr 105 przy ul. Długiej), przygotowanie poradnika fotografowania dla osób niepełnosprawnych intelektualnie oraz ich opiekunów, który zostanie opracowany w tekście prostym do czytania i zaopatrzonym w film dokumentująco-instruktażowy. Planuje się również stworzenie metodologii oprowadzania osób niepełnosprawnych intelektualnie po Muzeum Powstania Warszawskiego. Jednym z głównych celów podjętych działań jest możliwość ich adaptacji do warunków innych instytucji kultury i placówek zainteresowanych takim zaangażowaniem osób niepełnosprawnych intelektualnie.

Powstałe w ramach projektu materiały zostaną ogólnie udostępnione. Po warsztatach dla młodzieży z warszawskich szkół zostaną zorganizowane wystawy wykonanych przez nią prac powstałych podczas warsztatów.

d1ez0ho

Uff, w końcu ktoś pomyślał o niemałej grupie młodych osób niepełnosprawnych intelektualnie, która mieszka w Warszawie. I nie dziwi, że to właśnie Muzeum Powstania Warszawskiego przygotowuje tego typu projekt. Placówka ta, jako jedna z nielicznych, przygotowana jest świetnie do odwiedzin osób poruszających się na wózkach, czy osób niepełnosprawnych. Bardzo cieszy to przeciwdziałanie wykluczeniu z kultury. Polecamy!

d1ez0ho

Podziel się opinią

Share
d1ez0ho
d1ez0ho