Trwa ładowanie...

Warszawa jest stabilna finansowo

A2 to najwyższa możliwa zagraniczna ocena wiarygodności kredytowej jednostki samorządu terytorialnego w Polsce, równa ocenie ratingowej kraju

Share
Warszawa jest stabilna finansowo
d3vvh0h

Międzynarodowa agencja ratingowa Moody’s Investors Service po raz kolejny potwierdziła rating wiarygodności kredytowej Warszawy na poziomie A2. Perspektywa oceny jest stabilna. Tak wysoką notą od agencji Moody’s stolica cieszy się nieprzerwanie od 2007 r.

Kluczowe przesłanki dla nadania przez agencję Moody’s ratingu obejmują dodatni wynik na działalności bieżącej z potencjałem wzrostu w 2013 r., solidną płynność finansową, spadek poziomu zobowiązań i związaną z tym politykę miasta prowadzącą do dalszego zmniejszania zadłużenia. Dobrze ocenione zostało także duże i dynamiczne otoczenie gospodarcze stolicy.

A2 to najwyższa możliwa zagraniczna ocena wiarygodności kredytowej jednostki samorządu terytorialnego w Polsce, równa ocenie ratingowej kraju. Oznacza ona wysoką wiarygodność kredytową oraz potwierdza dobre zarządzanie finansami miasta w stale pogarszającej się sytuacji gospodarczej oraz biorąc pod uwagę coraz niższe tempo wzrostu dochodów miasta. Przedstawia również wiarygodne plany finansowania rozwoju miasta w przyszłości.

d3vvh0h

Podziel się opinią

Share
d3vvh0h
d3vvh0h