Trwa ładowanie...
d4hlof3

Warszawa. Jest umowa! Będą taksówki dla osób niepełnosprawnych

Miasto podpisało umowę na przewóz taksówkowy dla osób niepełnosprawnych, które nie muszą korzystać ze specjalistycznego transportu. Opłata wyniesie 15 złotych za przejazd w jedną stronę, chodzi o kursy do 30 kilometrów na terenie Warszawy i do 20 kilometrów poza stolicą.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Warszawa podpisała umowę na przewóz osób niepełnosprawnych
Warszawa podpisała umowę na przewóz osób niepełnosprawnych (Urząd m.st. Warszawa)
d4hlof3

Na ten rok Warszawa zaplanowała ponad 29 tysięcy kursów na przewóz osób z niepełnosprawnościami.

"Mieszkańcy Warszawy będą mogli skorzystać z usługi jeszcze w lipcu – przewóz taksówkowy będzie realizowała firma WAWA Taxi Sp. z o.o. Wartość umowy obowiązującej do grudnia br. wyniesie blisko 1 mln złotych Do obsługi przewozu osób z niepełnosprawnościami firma udostępni odrębny numer telefonu" – podaje warszawski ratusz.

Warszawa. Kto może skorzystać z transportu?

d4hlof3

Przejazd taksówkami został przewidziany dla mieszkańcy stolicy, którzy borykają się z niepełnosprawnościami. Żeby skorzystać jednak z usług należy mieć ważne orzeczenie o niepełnosprawności ruchowej, intelektualnej w stopniu znacznym lub umiarkowanym lub posiadać posiadający ważne orzeczenie o zaliczeniu do I lub II grupy inwalidzkiej.

Zobacz również: "Warszawa. Wypadek autobusu na S8. "Akcja strażaków jest jak gra w ciężkie bierki""

Także osoby, które posiadają orzeczenie o niezdolności do pracy i samodzielnej egzystencji wydane na podstawie ustawy o emeryturach i rentach mogą ubiegać się o transport w ramach opisanej umowy.

d4hlof3

Z przejazdu będzie można skorzystać w godz. 6.00 – 23.00 w dni powszednie, jak również w niedziele i święta z wyjątkiem dni ustawowo wolnych od pracy.

"Zryczałtowana opłata za kurs wyniesie 15 zł za przejazd w jedną stronę maksymalnie do 30 km na terenie Warszawy oraz do 20 km od granic miasta – pokrywamy pozostałą kwotę za przejechane kilometry. W przypadku kursu powyżej 30 km na terenie miasta oraz 20 km od jego granic, za każdy kolejny przejechany kilometr opłatę poniesie osoba korzystająca z przejazdu - wg stawek taryfowych operatora" – czytamy w komunikacie Urzędu Miasta.

Osoba niepełnosprawna ma prawo podróżować taksówką z osobą towarzyszącą bez ponoszenia dodatkowych opłat.

Szczegółowe informacje dotyczące realizacji transportu specjalistycznego dla osób z niepełnosprawnościami można znaleźć na stronie: warszawa19115.pl/-/uslugi-przewozowe-dla-osob-niepelnosprawnych.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

d4hlof3

Podziel się opinią

Share

d4hlof3

d4hlof3