Trwa ładowanie...
d1boo30

Warszawa. Jest umowa na modernizację boiska przy SP nr 387 na Woli

Dzielnica Wola podpisała umowę na modernizację boiska do piłki nożnej przy Szkole Podstawowej nr 387 przy ul. Kasprzaka 1/3. Będzie to kolejny element infrastruktury sportowej w tym rejonie. Remont zostanie sfinansowany z budżetu obywatelskiego.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Warszawa. Boisko zostanie zmodernizowane
Warszawa. Boisko zostanie zmodernizowane (Urząd m.st. Warszawa)
d1boo30

Kolejne inwestycje finansowane z 6. edycji Budżetu Obywatelskiego na Woli znalazły już swoich wykonawców. Właśnie podpisano umowę z firmą Eversport sp. z o.o. na modernizację boiska piłkarskiego przy Szkole Podstawowej nr 387. Koszt inwestycji to niemal 610 tys. złotych.

- Głównym elementem modernizacji obiektu sportowego będzie wymiana zdewastowanej murawy na nową sztuczną trawę o powierzchni ponad 2000 m2, zamontowanie 2 głównych bramek oraz 4 usytuowanych w poprzek boiska, co umożliwi grę dwóm grupom jednocześnie. Do dyspozycji użytkowników zostaną oddane także wiaty boiskowe, a całość będą otaczały piłkochwyty. Na terenie przylegającym do boiska ma zostać zasiana naturalna murawa, a całość zostanie odwodniona liniowo – wyliczył radny dzielnicy Wola Marcin Hoffman.

Boisko szkolne znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie niedawno modernizowanego basenu OSiR Delfin. To daje szansę na stworzenie w tym rejonie ciekawej i różnorodnej bazy rekreacyjno-sportowej dla mieszkańców. Uzupełnia ją siłownia plenerowa, stoły do tenisa stołowego oraz boisko do koszykówki.

d1boo30

- Idea Budżetu Obywatelskiego jest prosta: to oddanie w ręce lokalnej społeczności części miejskich pieniędzy na projekty, które sami wymyślą, a potem wybiorą najlepsze z nich. Cieszę się, że w związku z intensywną rozbudową Woli w tym rejonie, lokalna baza rekreacyjna rejonu Czyste zostanie unowocześniona – powiedział burmistrz dzielnicy Wola Krzysztof Strzałkowski.

W dotychczasowych 6 edycjach budżetu obywatelskiego zrealizowano już ponad 2600 projektów mieszkańców.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

d1boo30

Podziel się opinią

Share
d1boo30
d1boo30