Trwa ładowanie...

Warszawa. Jest umowa na rozbudowę Szpitala Bielańskiego

Czasy pandemii koronawirusa przypomniały wszystkim, jak ważna jest służba zdrowia oraz przestrzeń przystosowana do leczenia chorych. W ostatnich dniach zapadła decyzja o rozbudowie Szpitala Bielańskiego.

Share
Warszawa. Jest umowa na rozbudowę Szpitala Bielańskiego
Źródło: Urząd m.st. Warszawa
d231rdr

Jak podaje stołeczny ratusz modernizacja tej placówki to pierwszy miejski projekt realizowany w całości w nowoczesnej technologii cyfrowego modelu 3D. Wykonawcą inwestycji zostało konsorcjum firm STRABAG Sp. z o.o. i Ed. Zueblin A.G. Koszt rozbudowy Szpitala Bielańskiego to około 196 mln złotych. Inwestycję sfinansuje w całości miasto.

Warszawa inwestuje w służbę zdrowia

"Nowoczesne szpitale, wysokiej jakości sprzęt medyczny i profesjonalna opieka – to faktyczne działania miasta podejmowane na rzecz ochrony zdrowia mieszkańców" – powiedział Rafał Trzaskowski, prezydent stolicy.

Zakończenie prac w placówce zaplanowano na 2023 rok.

Zobacz również: "Druga fala koronawirusa. <a href="https://wiadomosci.wp.pl/lukasz-szumowski-6217008534210177c">Szumowski</a>: przygotowujemy się, mogą wrócić pewne zakazy"

"Projekt modernizacji i rozbudowy Szpitala Bielańskiego im. Księdza Jerzego Popiełuszki został stworzony z udziałem personelu medycznego placówki i uwzględnia realne potrzeby oraz oczekiwania zarówno pacjentów, jak i służb medycznych" – tłumaczy Ewa Malinowska–Grupińska, przewodnicząca Rady Miasta.

d231rdr

Według planu, Szpital Bielański zapewni opiekę pacjentom podczas rozbudowy.

Szpital Bielański. Co się zmieni?

"Dzięki dobudowaniu nowego, pięciokondygnacyjnego skrzydła o powierzchni blisko 10 tys. m², szpital rozszerzy swoją działalność – wśród projektowanych oddziałów znajdzie się nowoczesny blok operacyjny z dziesięcioma salami operacyjnymi, centralną sterylizacją i oddziałami pooperacyjnymi" – wylicza ratusz.

Dodatkowo w dobudowanym skrzydle powstaną oddziały intensywnej terapii, psychiatrii z przychodnią, rehabilitacji, jak również laboratorium. Łączniki z dwoma dźwigami łóżkowo-logistycznymi i dwoma dźwigami dla osób odwiedzających i pacjentów ambulatoryjnych połączą dobudowane skrzydło placówki z pozostałymi jej częściami.

"Modernizacja i rozbudowa Szpitala Bielańskiego to pierwszy w Warszawie i jedyny w Polsce obiekt tego typu, powstający zgodnie z zasadami BIM - Building Information Modeling. Ten innowacyjny sposób projektowania, realizowania i zarządzania inwestycją umożliwia na każdym etapie budowy dostęp do cyfrowego modelu 3D obiektu oraz platformy komunikacyjnej, co pozwala na zarządzanie pracami projektowymi, realizacyjnymi i prowadzeniem dokumentacji" – powiedział Wojciech Trojanowski, członek zarządu STRABAG.

d231rdr

Po modernizacji budynek będzie zarządzany za pomocą dostarczanego systemu Facility Management.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Oceń jakość artykułu:
Zależy nam na podnoszeniu jakości naszego dziennikarstwa. Twoja opinia jest dla nas ważna!
d231rdr

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d231rdr
d231rdr