Trwa ładowanie...

Warszawa. Jest zgoda na fotoradary na moście Poniatowskiego

Wojewódzki Konserwator Zabytków wydał zgodę na umieszczenie fotoradarów na moście Poniatowskiego. Zarząd Dróg Miejskich ogłosił przetarg.

Warszawa. Jest zgoda na fotoradary na moście PoniatowskiegoŹródło: East News, fot: East News
db142x7
db142x7

Ruszają zapowiadane zmiany na moście Poniatowskiego, które są odpowiedzią na niebezpieczne zdarzenia drogowe, do których tam dochodzi.

Początkowo była mowa o zamontowaniu kładki dla rowerów, jednak ze względu na konstrukcję budowli i jej zabytkową wartość, pomysł został zaniechany. Podobnie jak odcinkowy pomiar prędkości, na który przetarg już dwukrotnie był unieważniany.

"W drugim zamówieniu okazało się, ze suma jakiej zażądał producent znacząco przekracza budżet. Warszawa była gotowa wydać na urządzenia ok. 1,9 mln złotych, tymczasem jedyna oferta opiewała na ok. 5 mln złotych" – informowali wówczas drogowcy.

Wypadek autobusu w Warszawie. Nagrania z miejsca tragedii

W rezultacie ZDM zdecydował się na postawienie na moście Poniatowskiego fotoradarów. Jednak do tego była potrzebna zgoda konserwatora zabytków.

db142x7

Warszawa. Most Poniatowskiego. Konserwator zabytków wydał zgodę

"Miasto opłaca dodatkowe patrole policji, które kontrolują prędkość na moście, ale to rozwiązanie prowizoryczne. Stąd konieczność montażu automatycznych urządzeń kontroli prędkości. Warszawski samorząd od kilku lat nie może z nich korzystać. Przepisami ustawy to prawo przeniesiono na Główny Inspektorat Transportu Drogowego. Dlatego ZDM zamierza kupić urządzenia i przekazać je w użytkowanie do GITD w ramach systemu CANARD" – podaje portal "Transport-Publiczny".

Wspomniane media informują, że zgoda na postawienie fotoradarów została uzyskana, a drogowcy ogłosili właśnie przetarg na nowe zadanie.

Na moście Poniatowskiego ma znaleźć się sześć nowych urządzeń – trzy po północnej i trzy po południowej stronie mostu.

**Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez [ dziejesie.wp.pl ](https://dziejesie.wp.pl/)**

db142x7
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
db142x7