Trwa ładowanie...

Warszawa. Już się robią. Nowe pociągi SKM za rok wyjadą na szyny

Oczko. 21 perfekcyjnych, nowoczesnych wagonów wiosną 2022 roku zasili tabor Szybkiej Kolei Miejskiej. Ich produkcja właśnie trwa. Warto poczekać, bo nowe pociągi zmienią jakość życia pasażerów.
Share
Warszawa. Jak hartowała się stal - w takich malowniczych okolicznościach, jak w teledysku Daft Punk, powstają nowe pociągi dla SKM
Warszawa. Jak hartowała się stal - w takich malowniczych okolicznościach, jak w teledysku Daft Punk, powstają nowe pociągi dla SKMŹródło: UM Warszawa
d3533n2

W nowoczesnych wagonach, które szykują się dla SKM, będzie ponad 1600 miejsc. To 60 procent więcej, niż w Elfach i Impulsach, które teraz obsługują pasażerów SKM. To dobra perspektywa na godziny szczytu, zwłaszcza że miejska kolej obiecuje wypuszczanie podwojonych składów w czasie szczególnego natężenia ruchu pasażerskiego.

Podniesienie komfortu podróży powinno, jak przypuszcza ratusz, zachęcić warszawiaków do rezygnowania z samochodów na rzecz ekologicznej kolei. - Z nowych pociągów skorzysta cała aglomeracja warszawska. Zakup został sfinalizowany przy pomocy funduszy europejskich. Pociągi będą wyposażone w WI-Fi, ładowarki USB czy ratujące życie defibrylatory AED. Co ważne będą dostosowane również do potrzeb osób z ograniczoną mobilnością oraz opiekunów z dziećmi - poinformował prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski.

Warszawa. Już się robią. Nowe pociągi SKM za rok wyjadą na szyny

Produkcja desantu kolejowego dla Warszawy trwa od ostatniego tygodnia lutego w nowosądeckich zakładach należących do Newagu. Pierwsze pojazdy wiosną powinny docierać do stolicy. Latem pasażerowie wypróbują je na trasie lotnisko Chopina - Sulejówek. Do końca roku sukcesywnie wkraczać będą na kolejne trasy.

d3533n2

Wartość kontraktu realizowanego przez Newag wynosi blisko 668 milionów złotych brutto, 203 miliony pochodzą z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2014–2020. Miejscem postojowym nowych składów będzie teren SKM na warszawskich Odolanach.

Prognoza pogody dla kierowców: sprawdź, jaka będzie sytuacja na drogach

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3533n2

Podziel się opinią

Share
d3533n2
d3533n2