Trwa ładowanie...
holderName

Warszawa. Kolejna napaść na policjanta. Pobito go za zwrócenie uwagi

W sprawie pobicia zatrzymano dwóch braci w wieku 23 i 27 lat. Mieli zaatakować policjanta za to, że ten zwrócił im uwagę w autobusie. Napastnicy pili alkohol i przeklinali, dokuczając starszemu pasażerowi. Gdy funkcjonariusz poprosił o spokój, mężczyźni rzucili się na niego.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Policja zatrzymała dwóch braci podejrzanych o napaść na funkcjonariusza
Policja zatrzymała dwóch braci podejrzanych o napaść na funkcjonariusza (Policja, Fot: KSP)
holderName

Do incydentu doszło w środę 12.09 na terenie Ursusa. Kilka minut przed godziną 20.00 wracający po służbie policjant zwrócił uwagę dwóm młodym mężczyznom. Wraz z funkcjonariuszem jechali tym samym autobusem miejskim. Agresywni pasażerowie pili alkohol, słuchali głośnej muzyki i wulgarnie zaczepiali siedzącego obok 74-latka.

Policjant uznał, że w tej sytuacji konieczna jest interwencja. Rodzeństwo nie dało za wygraną i zaczęło okładać mężczyznę ciosami, bijąc i kopiąc go po całym ciele. Niestety nikt ze świadków zdarzenia nie ruszył z pomocą. Poszkodowanemu udało się w pewnym momencie obezwładnić jednego z napastników, drugi został zatrzymany przez funkcjonariuszy z Ursusa.

Dzięki szybkiej reakcji kierowcy autobus został zatrzymany, a na miejsce wezwano posiłki. Ofiara agresji chuliganów trafiła do szpitala. Życiu pobitego policjanta nie zagraża niebezpieczeństwo.

holderName

Na bakier z prawem

Po przewiezieniu na komisariat dwóch krewkich mężczyzn przebadano alkomatem. - Obaj zatrzymani mężczyźni byli pijani, każdy z nich miał ponad promil alkoholu w organizmie. Młodszy z braci był już w przeszłości notowany między innymi za kradzieże i włamania - informuje kom. Edyta Wisowska z Komendy Rejonowej Policji Warszawa III na Ochocie.

Zatrzymani spędzili noc w areszcie, a w piątek zostali przewiezieni do Prokuratury Rejonowej Warszawa Ochota. Tam ma zapaść decyzja o dalszych środkach zapobiegawczych wobec tej dwójki. Może im grozić do 10 lat więzienia, bo tyle wynosi kara za przestępstwo czynnej napaści na funkcjonariusza publicznego.

holderName

To kolejny taki atak na policjanta w ciągu zaledwie dwóch tygodni. Pod koniec sierpnia w Wołominie grupka nastolatków brutalnie pobiła funkcjonariusza, który w wyniku obrażeń stracił przytomność. 11 września doszło do innej napaści, tym razem na ul. Kruczej w Warszawie. Sprawcy ostatniego zdarzenia są wciąż poszukiwani.

   Policja
(Policja, Fot: KRP Warszawa III / Policja)

Widzisz coś ciekawego? Masz zdjęcie, filmik? Prześlij nam przez Facebooka na wawalove@grupawp.pl lub dziejesie.wp.pl

holderName

Zobacz także:
Opozycja żąda dymisji Patryka Jakiego za tragedię w Warszawie. Marcin Horała: absurd i gra polityczna

holderName

Podziel się opinią

Share
holderName
holderName