Trwa ładowanie...
rondo
+1
Marta Gostkiewicz
25-07-2020 08:00

Warszawa. Kolejny przetarg na dwa ronda na ul. Kadetów

Zarząd Dróg Miejskich ponownie ogłosił przetarg na budowę dwóch rond na ul. Kadetów. Poprzedni został unieważniony z powodu przekroczenia kosztorysu. Według założeń ronda mają powstać do końca roku.

Warszawa. Kolejny przetarg na dwa ronda na ul. KadetówŹródło: PAP
d1tfpoe
d1tfpoe

Przebudowa dotyczy dwóch skrzyżowań na ul. Kadetów – z ul. Poprawną i ul. Łasaka. Oba ronda będą miały po 22 metry średnicy. Na wszystkich wlotach pojawią się wydłużone wyspy trójkątne z azylami dla pieszych i przejazdami dla rowerzystów. Ruch pieszych i rowerzystów będzie się odbywał po wydzielonej drodze rowerowej i chodniku. Przy okazji prac ZDM planuje wybudować brakujące chodniki i odcinki drogi dla rowerów.

Przetarg na realizację inwestycji musiał być powtórzony. W poprzednim, ogłoszonym w kwietniu, wystartowało osiem firm. Ich oferty o niemal milion złotych przekraczały planowany budżet. Tym razem termin nadsyłania ofert upływa 3 sierpnia. Jeżeli uda się rozstrzygnąć przetarg, wykonawca będzie miał czas na realizację inwestycji do 15 grudnia.

Zamiana skrzyżowań na ronda ma uporządkować ruch i poprawić bezpieczeństwo. Układ skrzyżowań stanie się bardziej czytelny. Wprowadzone rozwiązania poprawią też przepustowość i płynność ruchu – podkreśla w komunikacie Zarząd Dróg Miejskich.

Warszawa. Ronda zbudowane i planowane

Zmiany na ul. Kadetów są częścią programu budowy rond zapowiedzianego jesienią 2019 r. przez prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego. Przyznane na ten cel środki wykorzystane będą m.in. na budowę ronda u zbiegu ul. Anielewicza i Karmelickiej (przetarg został już rozstrzygnięty) oraz ul. Spisaka, Sosnkowskiego i Regulskiej przy PKP Ursus (przetarg planowany w najbliższych dniach).

d1tfpoe

Równocześnie ZDM projektuje ronda w kilku innych lokalizacjach: na ul. Krasińskiego na skrzyżowaniu z ul. Przasnyską, na ul. Powązkowskiej przy skrzyżowaniu z ul. Obrońców Tobruku, na ul. Augustówka przy skrzyżowaniu z ul. Zawodzie oraz na ul. Smoczej przy skrzyżowaniu z ul. Stawki.

Lokalizacje te zostały wybrane na podstawie wyników audytów bezpieczeństwa ruchu drogowego i wniosków mieszkańców. Jeżeli uda się wygospodarować środki na ten cel, budowa rond będzie możliwa w przyszłym roku.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

d1tfpoe
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1tfpoe