Trwa ładowanie...

Warszawa. Kominiarze wykończą "kopciuchy"

300 mln - tyle przeznaczy Warszawa na walkę ze smogiem. Lwią część pochłonie likwidacja "kopciuchów". W tym ostatnim ważną rolę odegrają kominiarze

Share
Warszawa. Kominiarze wykończą "kopciuchy"
Źródło: UM Warszawa
deje8bo

Kominiarze rozpoczną wizyty w domach warszawiaków jeszcze w marcu. Będą podczas nich zachęcać do wymiany starych pieców. Do końca roku można ubiegać się o bezpłatną ich likwidację.

- Krajowa Izba Kominiarzy przeprowadzi inwentaryzację źródeł ciepła w lokalach w budynkach, które nie są podłączone do sieci gazowej lub sieci ciepłowniczej na terenie stolicy - informują w komunikacie miejscy urzędnicy.

Inwentaryzacja pomoże stworzyć mapę lokali ogrzewanych przestarzałymi piecami i kotłami grzewczymi.

Warszawa. Kopciuchy odchodzą do lamusa

Walka ze smogiem pochłonie rekordowe 300 mln zł. Do 2022 roku mieszkańcy mają szansę na otrzymanie dofinansowania do wymiany instalacji grzewczej. Do końca tego roku, dofinansowanie może wynieść nawet 100%. W następnych latach wysokość dofinansowania będzie sukcesywnie zmniejszana, by w 2022 roku osiągnąć maksymalnie 70%

deje8bo

Zobacz także: Kolejni pacjenci z podejrzeniem zakażenia koronawirusem. "Mężczyzna przyjechał z Berlina"

Wspólnoty mieszkaniowe mogą się ubiegać nawet o 200 tyś zł. W przypadku osób prywatnych, kwota ta wynosi 95 tys. zł. Wnioski przyjmie każdy urząd dzielnicy oraz Biuro Ochrony Powietrza i Polityki Klimatycznej. Szczegóły znajdują się na stronie zielona.um.warszawa.pl.

Dotacje związane są z „uchwałą antysmogową”, która wejdzie w życie w 2023 roku. Z godnie z nią używanie kopciuchów będzie zabronione. W następnej kolejności wprowadzony zostanie zakaz palenia węglem i drewnem.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

deje8bo

Podziel się opinią

Share
deje8bo
deje8bo