Trwa ładowanie...

Warszawa. Konkurs na nazwę nowego domu kultury na Ursynowie

Rozpoczął się konkurs "Nazwij nowy dom kultury na Ursynowie". Nowy budynek powstał przy ul. I. Gandhi. Teraz mieszkańcy mogą zgłaszać propozycje nazwy dla domu kultury.

Warszawa. Ogłoszono konkurs na nazwę dla nowego domu kulturyWarszawa. Ogłoszono konkurs na nazwę dla nowego domu kulturyŹródło: Urząd Dzielnicy Ursynów, fot: Urząd Dzielnicy Ursynów
d7itk4b
d7itk4b

Jak poinformował Urząd Dzielnicy Ursynów, pomysły można zgłaszać do 27 września. Głosowanie, w trakcie którego mieszkańcy zdecydują o zwycięskiej propozycji, odbędzie się w dniach 1 – 11 października.

- Przy realizacji dużych i małych przedsięwzięć przyświeca nam motto: z mieszkańcami i dla mieszkańców. Otwarcie tak długo oczekiwanej instytucji kultury zbliża się wielkimi krokami. Jak powinniśmy ją nazwać? Chcemy aby zdecydowali o tym mieszkańcy. Dlatego postanowiliśmy ogłosić konkurs. Wierzę w kreatywność ursynowian – podkreślił burmistrz Ursynowa, Robert Kempa.

Warszawa. Co będzie się działo w domu kultury?

W domu kultury organizowane będą widowiska artystyczne, koncerty, spektakle, spotkania kulturalne i wystawy. Będą w nim prowadzone także zajęcia dydaktyczne, których celem jest rozwój zainteresowań kulturalnych, intelektualnych i naukowych.

Na parterze znajduje się hol wejściowy z przestrzenią, która może być wykorzystana jako galeria prac plastycznych, szatnie, sala widowiskowa i scena oraz garderoby dla artystów.

d7itk4b

W sali widowiskowej zmieści się ok. 340 osób. Sala będzie wyposażona w pełną technologię sceniczną, czyli w mechanikę sceny oraz system nagłośnienia i oświetlenia scenicznego. Na parterze przewidziane są także pomieszczenia do zaaranżowania jako klub muzyczny -zaplecze gastronomiczne, barek i mała scena klubowa.

Warszawa. Co znajduje się na pierwszym i drugim piętrze?

Na pierwszym piętrze zaprojektowano pomieszczenia biurowe, salę konferencyjną, sale dydaktyczne, pracownie oraz salę wielofunkcyjną na 100 osób. Sala wyposażona zostanie w nagłośnienie i oświetlenie umożliwiające prowadzenie spektakli teatralnych i muzycznych.

Znajdą się tam też teleskopowo składane siedziska, pozwalające na przearanżowanie wnętrza w zależności od potrzeb. Na drugim piętrze zaprojektowano dwie sale taneczne z możliwością połączenia. Poza tym znajdują się tam sale: teatralna, instrumentalna i do zajęć ruchowych.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d7itk4b
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d7itk4b