Trwa ładowanie...
d25o9w4

Warszawa. Koronawirus na budowie metra. Zakażonych ponad 20 pracowników

Koronawirusa wykryto u kolejnych pracowników budowy metra na Bemowie. Łącznie zakażone są 23 osoby.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Warszawa. Koronawirus na budowie metra. Zakażonych 23 pracowników / foto ilustracyjne
Warszawa. Koronawirus na budowie metra. Zakażonych 23 pracowników / foto ilustracyjne (East News, Fot: ANDRZEJ IWANCZUK)
d25o9w4

Z powodu potwierdzenia koronawirusa u pracowników budowy metra, nie pracowała jedna z tarcz, która zgodnie z planem miała działać od poniedziałku. Bartosz Sawicki, rzecznik firmy Gülermak, w rozmowie z PAP przekazał, że pierwsze zakażenia zdiagnozowano w ubiegłym tygodniu.

- Dwóch pracowników tarcz TBM na Bemowie zgłosiło złe samopoczucie, zostali skierowani na testy na COVID-19, testy okazały się pozytywne. W czwartek mieliśmy już kolejne dwa potwierdzone testem przypadki. Trzy osoby zgłaszały utratę węchu, dwie - złe samopoczucie - powiedział Sawicki, dodając, że nie czekając na dalszy rozwój sytuacji, podjęto decyzję o przebadaniu całej załogi TBM-u.

Łącznie przebadano 200 osób. Z tej grupy zakażenie koronawirusem wykryto u 19 osób. Wcześniej COVID-19 potwierdzono u 4 pracowników. Łącznie zakażone są więc 23 osoby.

d25o9w4

Zbigniew Ziobro odwołany? Jarosław Sellin: rząd Zjednoczonej Prawicy będzie go bronił

Warszawa. Koronawirus na budowie metra. Tarcza TBM nie pracowała

- Są to głównie pracownicy obsługujący tarcze TBM i nadzorujący te prace, ale też np. pracownik punktu informacyjnego na Bemowie - wskazał Sawicki.

d25o9w4

Jak dodał, pracownik punktu informacji w ostatnim czasie pracował zdalnie, więc nie miał kontaktu z interesantami. W związku z sytuacją, w sobotę ok. godz. 7 pracująca na Bemowie tarcza TBM została zatrzymana.

- Musieliśmy mieć pewność, że wszyscy pracownicy są zdrowi - podkreślił rzecznik firmy. Tarcza wznowiła drążenie w środę o godz. 10.30 - udało się przemodelować załogę tak, aby wystarczyło pracowników do jej obsługi.

W środę 23 września Gülermak przeprowadził kolejnych 300 testów dla pracowników biurowych oraz pracowników z kontraktu na Bródnie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d25o9w4

Podziel się opinią

Share
d25o9w4
d25o9w4