Trwa ładowanie...

Warszawa. Koronawirus w centrum handlowym Arkadia

W jednym z lokali znajdujących się w centrum handlowym Arkadia doszło do zakażenia koronawirusem. Lokal został zamknięty przez najemcę.

Warszawa. Koronawirus w centrum handlowym ArkadiaŹródło: Materiały WP
djs11va
djs11va

"W związku z potwierdzeniem przypadku Covid-19 w lokalu jednego z naszych najemców, chcielibyśmy poinformować, że od momentu zidentyfikowania zakażenia pozostajemy w ścisłym kontakcie z najemcą, czuwając nad tym, aby wszystkie procedury bezpieczeństwa, opracowane przez krajowe organy ds. zdrowia, zostały wdrożone" – przekazała portalowi Warszawa w Pigulce rzecznik prasowy Unibail-Rodamco-Westfield Agata Rybus.

Zgodnie z obowiązującym protokołem lokal, w którym odnotowano infekcję, został przez najemcę niezwłocznie zamknięty. Zablokowano dostęp do niego dla wszystkich pracowników i klientów.

"Mocą decyzji Mazowieckiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego, z którym skontaktował się najemca, wszyscy pracownicy lokalu, którzy mogli zostać narażeni na zakażenie, są obecnie poddawani kwarantannie (…). Najemca poddał lokal gruntownej dezynfekcji. Po wnikliwej analizie sytuacji i uznaniu przez służby epidemiologiczne, że zagrożenie dalszym rozprzestrzenianiem się wirusa SARS-CoV-2 zostało wyeliminowane, lokal został ponownie oddany do użytku klientom. Obsługa klientów prowadzona jest przez pracowników, którzy zostali wykluczeni z możliwości zakażenia koronawirusem" – napisano w oświadczeniu.

Sanepid nie widział potrzeby, by informować media, ponieważ wszyscy potencjalni klienci i pracownicy zostali zidentyfikowani.

djs11va

Źródło: WarszawawPigułce.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

djs11va
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
djs11va