Trwa ładowanie...

Warszawa. Koronawirus w Zakładzie Remontów i Konserwacji Dróg

Na koronawirusa zachorowali dwaj pracownicy miejskiego Zakładu Remontów i Konserwacji Dróg. Osoby, z którymi pracowali na budowie, zostały skierowane na kwarantannę.

Share
Warszawa. Koronawirus w Zakładzie Remontów i Konserwacji DrógŹródło: Zarząd Dróg Miejskich
d2he1kf

O dwóch przypadkach koronawirusa wśród pracowników ZRiKD poinformował Zarząd Dróg Miejskich.

- Dokładamy wszelkich starań, aby epidemia w jak najmniejszym stopniu wpłynęła na terminy prowadzonych prac, ale zdrowie pracowników jest najważniejsze – zapewnia ZDM.

Zakład Remontów i Konserwacji Dróg to miejska jednostka wykonawcza realizująca prace drogowe. Dwie osoby pracujące w zakładzie otrzymały pozytywne wyniki testów na koronawirusa.

d2he1kf

Natychmiast do Sanepidu zostali zgłoszeni pracownicy obu brygad, w których pracowali chorzy oraz inne osoby, które miały z nimi kontakt w ostatnim czasie. Tych kilkanaście osób zostało odizolowanych od pozostałych pracowników do czasu decyzji o kwarantannie.

Zarząd Dróg Miejskich zapewnia, że stara się nie ograniczać zakresu realizowanych prac drogowych, ponieważ są one ważne dla mieszkańców. Znaczną ich część wykonuje właśnie ZRiKD.

- Oprócz weekendowych frezowań, pracuje m.in. przy przebudowie ul. Saskiej i ul. Potockiej. Bardzo duży zakres prac ZRiKD dotyczy również rozszerzanej strefy płatnego parkowania, która we wrześniu obejmie część Woli i Pragi. Aby oznakować blisko 8 tys. miejsc postojowych na kilkudziesięciu kilometrach ulic, niezbędne jest zamontowanie prawie 2 tys. znaków drogowych i wymalowanie półtora hektara oznakowania poziomego.

Równocześnie pracownicy ZRiKD realizują szereg innych, mniejszych robót (remonty chodników, zmiany w organizacji ruchu), a także na bieżąco dbają o stan techniczny dróg – czytamy w komunikacie ZDM.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

d2he1kf
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2he1kf
d2he1kf