Trwa ładowanie...
diltkbw

Warszawa. Kultowy "Czytelnik" zniknie po ponad 40 latach? Właścicielom nie przedłużono umowy

Kawiarnia przy ul. Wiejskiej w Warszawie jest prowadzona od 43 lat. Teraz rodzinie, do której należy, nie przedłużono umowy najmu. Taka decyzja może oznaczać, że miejsce zniknie z mapy stolicy.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Warszawa. Siedziba "Czytelnika" przy ul. Wiejskiej
Warszawa. Siedziba "Czytelnika" przy ul. Wiejskiej (East News, Fot: eastnews)
diltkbw
  • Właściciele kawiarni usłyszeli, że miejsce trzeba "unowocześnić"
  • Prezes wydawnictwa Czytelnik zapewnia, że "klimat miejsca nie zmieni się"
  • Wydawnictwo i kawiarnia mieszczą się w Warszawie przy ul. Wiejskiej

Janusz Rudnicki, Krystyna Kofta, Tadeusz Konwicki, Gustaw Holoubek, Andrzej Łapicki, Janusz Morgenstern - to tylko kilka z największych nazwisk, które pojawiały się w "Czytelniku".

Od 43 lat kultową kawiarnię prowadzi rodzina Dróżdżów. Przez wszystkie dekady miejsce miało swój niepowtarzalny charakter i urok dawnych lat. Pamięta się tam fizycznie obecność artystów i wybitnych twórców.

diltkbw

Teraz ma zmienić się najemca lokalu, o czym informuje "Gazeta Wyborcza".

Właścicielka kawiarni, Anna Dróżdż, przyznała w rozmowie z dziennikiem, że prezes wydawnictwa dawał jej do zrozumienia, że "kawiarnię trzeba unowocześnić". Dodaje, że starała się o przedłużenie umowy. Jej ofertę odrzucono.

Prezes wydawnictwa z kolei zaznacza, że sygnalizował właścicielom, że "zawarta przed dziesięcioma laty umowa się kończy".

- Po ponagleniach dostaliśmy ją dopiero w październiku. Jedną stronę. Głównym argumentem było to, że rodzina prowadzi kawiarnię od 43 lat. Miałem wrażenie, że pani Annie zależy na tym, żeby było tak, jak było. A świat się zmienia – stwierdza Marian Sewerski, prezes wydawnictwa.

diltkbw

Lokal ma przejść remont. Anna Dróżdż będzie prowadzić kawiarnię do końca grudnia. Zaznacza, że zależy jej, by miejsce zachowało swój klimat.

Źródło: GW

Masz news, zdjęcie lub film związany z pogodą? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Jurek Owsiak prezydentem? Jest odpowiedź

diltkbw

Podziel się opinią

Share
diltkbw
diltkbw