Trwa ładowanie...
d22dru5

Warszawa liderem regionu na rynku nieruchomości komercyjnych

Nasze miasto wyprzedziło wszystkie miasta Europy Środkowo-Wschodniej, zajmując jedenaste miejsce w ogólnoeuropejskim zestawieniu
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Warszawa liderem regionu na rynku nieruchomości komercyjnych
d22dru5

Warszawa jest najbardziej atrakcyjnym rynkiem nieruchomości komercyjnych w Europie Środkowo-Wschodniej - mówi opublikowany dzisiaj raport firmy PwC. Nasze miasto wyprzedziło wszystkie miasta regionu, zajmując jedenaste miejsce w ogólnoeuropejskim zestawieniu.

Pierwsze miejsce w ogólnoeuropejskim zestawieniu zajęło Monachium, a tuż za nim uplasowały się Dublin, Hamburg, Berlin oraz Londyn. W zestawieniu „Emerging Trends in Real Estate Europe 2014” Moskwa znalazła się na 13. pozycji, Praga na 16., a Budapeszt dopiero na 27.

Zobacz także: Warszawa na liście 50 najatrakcyjniejszych miast świata!

d22dru5

Atutem naszego rynku jest silna pozycji Polski na tle innych krajów Europy Środkowo-Wschodniej, bliskość geograficzna z Niemcami oraz największy w tym regionie rynek konsumencki. Należy mieć jednak świadomość, że ze względu na dużą podaż powierzchni w stolicy, a co za tym idzie - presję na obniżkę czynszu odbijającą się na rentowności - Warszawie wyrastają bardzo silni lokalni konkurenci: Wrocław, Kraków oraz Gdańsk - wyjaśnia Kinga Barchoń, dyrektor w zespole ds. nieruchomości PwC.

Raport "Emerging Trends in Real Estate Europe" jest przygotowywany przez firmę doradczą PwC oraz Urban Land Institute regularnie od 2003 roku. Zestawienie powstało na podstawie opinii ponad 500 czołowych przedstawicieli branży.

Zobacz także: Najtańsze luksusowe hotele świata są w Warszawie!

Liderem pod względem perspektyw dla rynku nieruchomości jest Monachium, na kolejnych miejscach znalazły się: Dublin, Hamburg, Berlin oraz Londyn.

d22dru5

Czytaj więcej na http://biznes.interia.pl/nieruchomosci/news/pwc-warszawa-najbardziej-atrakcyjna-dla-nieruchomosci-w,1983427,4206?utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox

d22dru5

Podziel się opinią

Share
d22dru5
d22dru5