Trwa ładowanie...
holderName

Warszawa. LOT otwiera trasę do Irlandii

LOT zapowiedział uruchomienie całkiem nowej trasy europejskiej. Zmiany nadejdą 23 sierpnia.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Warszawa. LOT otwiera trasę do Irlandii
(East News, Fot: East News)
holderName

Połączenie Warszawa – Dublin dotychczas było zdominowane przez niskokosztowych przewoźników i cieszyło się sporą popularnością za sprawą wielu mieszkających w Irlandii Polaków.

Warszawa. LOT poleci do Dublina

Polska firma LOT zapowiedziała, że od 23 sierpnia zacznie regularnie przewozić pasażerów na Zieloną Wyspę. Rejsy będą odbywały się cztery razy w tygodniu.

holderName

Jak podaje portal "Transport-Publiczny", statystyki pokazują, ze w roku 2019 liczba osób podróżujących pomiędzy Polską a Dublinem, wyniosła aż 850 tysięcy.

Spacyfikowali pijanego pasażera bez maski. Nagranie z samolotu

"Bezpośrednie połączenie lotnicze z Dublinem było ważnym punktem w rozwoju zachodnioeuropejskiej siatki LOT-u. Ze względu na dużą liczbę mieszkających w Irlandii Polaków, nasza obecność w tym kraju była tylko kwestią czasu. Dzisiaj możemy zaproponować rodakom najwygodniejszy sposób podróży do Dublina prosto z głównego lotniska w Warszawie" –Powiedział Rafał Milczarski, prezes PLL LOT, cytowany przez "Transport-Publiczny".

holderName

Koranawirus wymusił zmiany

Powodem zmian i otworzenia trasy, która uczęszczana jest zazwyczaj przez Polaków podróżujących w celach zarobkowych, jest trudne strategicznie miejsce, w którym firma znalazła się przez wybuch pandemii.

„LOT jest w strategicznie bardzo trudnym miejscu, bo jego model biznesowy, oparty o budowę dalekodystansowego hubu dla szeroko rozumianej Europy Środkowo-Wschodniej, jest po prostu niemożliwy do realizacji ze względu zarówno na brak popytu, jak i ograniczenia na granicach wielu państw. Na tym tle rynek tradycyjnie zdominowany przez linie niskokosztowe, czyli turystyczny oraz dla emigrantów zarobkowych w obrębie Europy, wyróżnia się nieco lepszym popytem. Nic więc dziwnego, że LOT najpierw uruchomił mnóstwo lotów wakacyjnych, a teraz trasę do Dublina, czyli jeden z głównych kierunków dla emigrantów zarobkowych” – uważa Dominik Sipiński, ekspert lotniczy i analityk portalu ch-aviation.

Informujemy, że od 31 sierpnia polski przewoźnik wznawia także bezpośrednie loty na trasie między Litwą a Wielką Brytanią. Rejsy odbywać się będą 12 razy w tygodniu nowoczesnymi Embraerami 190.

holderName

Podziel się opinią

Share
holderName
holderName