Trwa ładowanie...

Warszawa ma pełnomocnika ds. dostępności. Będzie łatwiej niepełnosprawnym?

W stolicy jest wiele barier architektonicznych. Dzięki nowemu pełnomocnikowi mają powoli znikać.

Share
Warszawa ma pełnomocnika ds. dostępności. Będzie łatwiej niepełnosprawnym?
d1cac5e

Stołeczny ratusz powołał specjalnego pełnomocnika ds. dostępności. Będzie się zajmował dostosowaniem przestrzeni miasta dla osób o ograniczonej mobilności.

Nowym pełnomocnikiem została Donata Kończyk. Swoją uwagę ma skupić na problemach osób niepełnosprawnych, seniorów, a także rodziców z małymi dziećmi w wózkach.

d1cac5e

Do tej pory takie osoby często zwracały uwagę, że miasto jest niedostosowane do osób, które mają problemy z poruszaniem się. W wielu miejscach krawężniki są zbyt wysokie, brakuje przejść naziemnych, a windy są zdewastowane lub w ogóle nie działają. Często wykazywał to w specjalnych eksperymentach Marek Sołtys, zwany "szalonym wózkowiczem".

Dzięki działalności pełnomocnika takich problemów ma być mniej. Do zadań Donaty Kończyk będzie należeć m.in. monitoring dostępności infrastruktury miejskiej, określanie wytycznych w trakcie przeprowadzania inwestycji oraz inicjowanie kampanii informacyjno-edukacyjnych.

Zdaniem ratusza , w ostatnich latach wiele barier architektonicznych udało się już zlikwidować, powstały m.in. nowe przejścia naziemne przy Dworcu Centralnym. Jednak nadal są miejsca niedostępne dla osób niepełnosprawnych , czy seniorów. Dlatego miasto ma nadzieję, że w kolejnych latach Warszawa stanie się jeszcze bardziej przyjazna dla wszystkich mieszkańców.

Źródło: UM Warszawa/Wawalove.pl

d1cac5e
d1cac5e

Podziel się opinią

Share
d1cac5e
d1cac5e