Trwa ładowanie...
dbp1qny

Warszawa ma pełnomocnika ds. dostępności. Będzie łatwiej niepełnosprawnym?

W stolicy jest wiele barier architektonicznych. Dzięki nowemu pełnomocnikowi mają powoli znikać.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Warszawa ma pełnomocnika ds. dostępności. Będzie łatwiej niepełnosprawnym?
dbp1qny

Stołeczny ratusz powołał specjalnego pełnomocnika ds. dostępności. Będzie się zajmował dostosowaniem przestrzeni miasta dla osób o ograniczonej mobilności.

Nowym pełnomocnikiem została Donata Kończyk. Swoją uwagę ma skupić na problemach osób niepełnosprawnych, seniorów, a także rodziców z małymi dziećmi w wózkach.

Do tej pory takie osoby często zwracały uwagę, że miasto jest niedostosowane do osób, które mają problemy z poruszaniem się. W wielu miejscach krawężniki są zbyt wysokie, brakuje przejść naziemnych, a windy są zdewastowane lub w ogóle nie działają. Często wykazywał to w specjalnych eksperymentach Marek Sołtys, zwany "szalonym wózkowiczem".

dbp1qny

Dzięki działalności pełnomocnika takich problemów ma być mniej. Do zadań Donaty Kończyk będzie należeć m.in. monitoring dostępności infrastruktury miejskiej, określanie wytycznych w trakcie przeprowadzania inwestycji oraz inicjowanie kampanii informacyjno-edukacyjnych.

Zdaniem ratusza , w ostatnich latach wiele barier architektonicznych udało się już zlikwidować, powstały m.in. nowe przejścia naziemne przy Dworcu Centralnym. Jednak nadal są miejsca niedostępne dla osób niepełnosprawnych , czy seniorów. Dlatego miasto ma nadzieję, że w kolejnych latach Warszawa stanie się jeszcze bardziej przyjazna dla wszystkich mieszkańców.

Źródło: UM Warszawa/Wawalove.pl

Przeczytaj też: Tragiczny pożar na Bemowie. Dwie osoby zginęły w altance.

dbp1qny

Podziel się opinią

Share

dbp1qny

dbp1qny