Trwa ładowanie...

Warszawa. Majówka na Krakowskim Przedmieściu. Spacery deptakiem

To znakomita okazja do świeżego spojrzenia na najbardziej turystyczne miejsce stolicy. Wkrótce trasa, zwykle pełna gastronomicznych ogródków, zatłoczona i odwiedzana chętnie przez tłumy przybyszy, wróci do normy. Teraz jeszcze przez chwilę można się jej przyjrzeć bez przepychania się wśród hałaśliwych przechodniów.

Share
Warszawa. Krakowskie Przedmieście zaprasza na spacer. Ulica przez cały majowy weekend będzie deptakiem, a turystów nie ma wielu. Agata Grzybowksa/Bloomberg via Getty Images
Warszawa. Krakowskie Przedmieście zaprasza na spacer. Ulica przez cały majowy weekend będzie deptakiem, a turystów nie ma wielu. Agata Grzybowksa/Bloomberg via Getty ImagesŹródło: Bloomberg via Getty Images, fot: Bloomberg
d231rdr

Podczas weekendów Krakowskie Przedmieście zamienia się w deptak. Nie kursują autobusy, więc spacerować będzie można i po chodnikach, i jezdnią. Tak będzie w majowy weekend.

Piesi mogą przemieszczać się swobodnie od Senatorskiej do Świętokrzyskiej. Tak będzie od piątkowej nocy. Normalny ruch przywrócony zostanie dopiero w nocy z poniedziałku na wtorek.

Autobusy linii 116, 178, 180, 222, 503 i 518 pojadą objazdami. Rekreacyjne spacery będą możliwe w sobotę i niedzielę. W poniedziałek jednak sprawy mogą się skomplikować. Z okazji święta Trzeciego

d231rdr

Maja przed Grobem Nieznanego Żołnierza zaplanowane są uroczystości państwowe. Po godzinie 11 nastąpić ma przemarsz wojskowy od pl. Teatralnego, przez Senatorską, Miodową, do pl. Zamkowego. Powrót wojskowej kolumny przewidziany jest na godzinę 12.40 -13.15.

Warszawa. Majówka na Krakowskim Przedmieściu. Spacery deptakiem

Warszawiacy często unikają miejsc stanowiących turystyczną atrakcję. W czasie kiedy jeszcze ciągle zwiedzających tłumów jest mniej niż w sezonie, warto zobaczyć, jak Krakowskie Przedmieście prezentuje się w wiosennej szacie. Wkrótce wszystko wróci do normy i znacznie trudniej będzie zwiedzać okolicę Starówki, obejrzeć znów kamieniczki, zajrzeć na ulicę Profesorską. Okoliczna gastronomia działa w trybie na wynos, warto wspomóc tę branżę, nadal pozostającą w reżimie pandemicznych obostrzeń.

Poseł odszedł z klubu PiS. Teraz punktuje obóz Kaczyńskiego

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość artykułu:
Zależy nam na podnoszeniu jakości naszego dziennikarstwa. Twoja opinia jest dla nas ważna!
d231rdr

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d231rdr
d231rdr