Trwa ładowanie...

Warszawa. Marszałkowska opustoszała. Nawet o połowę mniej aut w centrum

55 - o tyle procent mniej samochodów przejeżdża teraz przez rondo Dmowskiego niż na początku marca. Zarząd Dróg Miejskich sprawdził, w jakim stopniu liczba aut w centrum skorelowana jest z obostrzeniami rządu dotyczącymi koronawirusa.
Share
Warszawa. Przez rondo Dmowskiego przejeżdża o ponad połowę mniej samochodów niż na początku marca
Warszawa. Przez rondo Dmowskiego przejeżdża o ponad połowę mniej samochodów niż na początku marcaŹródło: SPL/East News, Fot: Adam Burakowski/REPORTER
d3li1c3

Stołeczni drogowcy wzięli na warsztat rondo Dmowskiego, jako jedno z najbardziej ruchliwych miejsc Warszawy. Przez skrzyżowanie ul. Marszałkowskiej i Alej Jerozolimskich jeszcze na początku marca przejeżdżało około 100 tys. aut na dobę.

ZDM sprawdził, jak zmieniała się liczba aut na rondzie po kolejnych obostrzeniach ze strony rządu.

Pierwszy spadek miał miejsce około 12-13 marca, kiedy zapowiedziano zamknięcie wszystkich placówek oświatowych. W poniedziałek 16 marca, kiedy zamknięto m.in przedszkola i szkoły, a część pracowników została w domu, liczba samochodów w okolicach "Patelni" skurczyła się do 50 tys. samochodów na dobę.

d3li1c3

Warszawa. O ponad połowę mniej aut

We wtorek 24 marca rząd poinformował o obostrzeniu dotyczącym zasad przemieszczania się. W efekcie czego w środę i czwartek zanotowano około 43 tys. aut. Oznacza to o 55% mniej samochodów niż na początku marca.

Zobacz też. Jak wyglądają powroty Polaków do kraju w trakcie epidemii?

Od 2 do 11 marca na rondzie Dmowskiego w ciągu doby odnotowywano średnio 92,3 tys. aut. Z kolei od 12 do 26 ta liczba wyniosła już 54,5 tys. Oznacza to spadek natężenia ruchu o 41%.

"Tendencja wyraźnie wskazuje, że mieszkańcy Warszawy zachowują się odpowiedzialnie i zgodnie z zaleceniami pozostają w domach" - zaznaczają drogowcy.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

d3li1c3

Podziel się opinią

Share
d3li1c3
d3li1c3