Trwa ładowanie...

Warszawa. Wypadek autobusu. Media: Kierowca autobusu pod wpływem amfetaminy

Jak nieoficjalnie informują polskie media, kierowca autobusu, który w Warszawie stoczył się z drogi S8 na Wisłostradę, mógł być pod wpływem amfetaminy. Media donoszą też o woreczku z substancją przypominającą narkotyk, który policja znalazła przy kierowcy.

Share
Warszawa. Wypadek autobusu. Media: Kierowca autobusu pod wpływem amfetaminy
Źródło: PAP
dce4jkh

Radio Zet nieoficjalnie poinformowało, że kierowca autobusu linii 186 w Warszawie, który w czwartek stoczył się z trasy S8 na Wisłostradę, mógł być pod wpływem środków odurzających.

Warszawa. Wypadek autobusu. Media: Kierowca pod wpływem narkotyku

Media donoszą, że przy mężczyźnie znaleziono woreczek ze środkiem przypominającym amfetaminę. To właśnie pod jej wpływem miał być kierowca. Jak informuje z kolei RMF FM, mężczyzna tuż po wypadku oddał krew i mocz do badań. Oba wyniki miały potwierdzić obecność śladowych ilości amfetaminy. Wcześniej policja sugerowała, że około 20-letni kierowca mógł zasłabnąć za kierownicą. W trakcie przesłuchania miał mówić o gorączce spowodowanej zażyciem silnych leków.

- Nie mogę się teraz do tego odnieść. Państwa informacje są na ten moment nieoficjalne, ale może się to zmienić za kilka godzin. Aktualnie czekamy na wyniki badań, wtedy będziemy mogli udzielić komentarza - poinformowała w rozmowie z WP Mirosława Chyr z Prokuratury Okręgowej w Warszawie.

Zobacz też: Wybory 2020. Zaświadczenie o prawie do głosowania - PKW

Warszawa. Wypadek autobusu na moście Grota

Do zdarzenia doszło w czwartek około godziny 12 na moście Grota-Roweckiego w Warszawie, w ciągu trasy S8. Przegubowy autobus linii 186, którym w kierunku Żoliborza jechało 40 osób, przebił barierki na wiadukcie i przełamał się na pół. Jego przednia część - wraz z pasażerami - spadła z wysokości około pięciu metrów - na nasyp Wisłostrady.

dce4jkh

Zginęła 70-letnia pasażerka autobusu. 22 osoby zostały ranne. 17 z nich - w tym dwie osoby nieletnie - przewieziono do szpitali. Z informacji podawanych przez stołeczny ratusz wynika, że stan 6 osób jest ciężki.

Źródło: Radio Zet/ RMF Fm

Masz newsa? Daj znać na dziejesie.wp.pl. Czekamy na zdjęcia, nagrania oraz informacje!

dce4jkh

Podziel się opinią

Share
dce4jkh
dce4jkh