Trwa ładowanie...
d1j4792

Warszawa. Metro na Wolę coraz bliżej. "To ostatni element prób"

Miasto udostępniło film z przejazdu pomiędzy nowymi stacjami II linii metra. "To ostatni element prób przed uruchomieniem nowego odcinka" - informują urzędnicy. Wszystko wskazuje na to, że trzy wolskie stacje zostaną otwarte w planowanym terminie - 4 kwietnia.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Warszawa. Stacja II linii metra Księcia Janusza.
Warszawa. Stacja II linii metra Księcia Janusza. (SPL/East News, Fot: PIOTR MOLECKI)
d1j4792

Wiele osób zastanawiało się, czy przez pandemię koronawirusa nowe stacje II linii metra zostaną otwarte z opóźnieniem. Wszystko jednak wskazuje na to, że nic takiego nie będzie miało miejsca i pierwsi mieszkańcy skorzystają z nowego odcinka metra 4 kwietnia. "Robimy wszystko, żeby ten termin utrzymać, jeżeli chodzi o uruchomienie stacji" - słyszymy w ratuszu.

Na Facebooku warszawski magistrat pochwalił się krótkim filmem z przejazdu pociągu metra ze stacji Księcia Janusza, do stacji Płocka.

"Niebawem pojedziemy metrem na Wolę! Trwają przejazdy szkoleniowe, bez pasażerów. Pociągi metra już zatrzymują się na stacjach Płocka, Młynów i Księcia Janusza. To ostatni element prób przed uruchomieniem nowego odcinka" - przekazują stołeczni urzędnicy.

d1j4792

Zobacz także: Koronawirus w Polsce. Rzecznik KGP: tegoroczne święta będą wyglądały inaczej

We wtorek informowaliśmy, że budowa kolejnych stacji II linii metra może się opóźnić. Z powodu zagrożenia koronawirusem brakuje pracowników do budowy drugiej linii metra. Problemy występują głównie przy budowie metra na Bródnie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

d1j4792

Podziel się opinią

Share
d1j4792
d1j4792