Trwa ładowanie...

Warszawa. Metro na Woli coraz bliżej. Drogowcy otwierają Górczewską

Można odliczać dni, a nawet godziny do otwarcia wolskiego odcinka metra. W piątek, po kilku latach samochody wrócą na odcinek Górczewskiej od al. Prymasa Tysiąclecia do ul. Płockiej. Od soboty obowiązują nowe rozkłady jazdy

Share
Warszawa. Metro na Woli coraz bliżej. Drogowcy otwierają Górczewską
Źródło: Zarząd Dróg Miejskich/UM Warszawa
dlxfvki

W piątek, około godziny 6 pierwsze samochody pojada ul. Górczewską na odcinku od al. Prymasa Tysiąclecia do ul. Płockiej. Nie oznacza to końca utrudnień w rejonie nowych stacji metra. W dalszym ciągu trwają prace od ul. Płockiej do Młynarskiej. Z Płockiej w stronę centrum skręcać mogą tylko autobusy i taksówki.

Na trasy sprzed budowy metra w sobotę wrócą autobusy linii 171, 190 i N42, a 520 będzie dojeżdżać do placu Bankowego. Pozostałe zmiany zostaną wprowadzone później. Wynika to z tego, że docelowo stacja metra Księcia Janusza ma być węzłem przesiadkowym. Urzędnicy obawiają się, że wprowadzenie zmian już teraz skutkowałoby gromadzeniem się ludzi w jednym miejscu.

- Chcemy uniknąć gromadzenia się dużych grup pasażerów w planowanym węźle przesiadkowym przy stacji metra Księcia Janusza. W szczycie komunikacyjnym, w ciągu jednej godziny, w różnych kierunkach miało stąd odjeżdżać niemal 80 autobusów, przewożących kilka tysięcy osób - mówi wiceprezydent Warszawy Robert Soszyński.

Zobacz też: Koronawirus w Polsce. Czy można będzie wyjść po alkohol? Insp. Mariusz Ciarka wyjaśnia, że nie zawsze

Dojazd do metra będzie możliwy autobusami linii:

  • 109, 129, 154, 171, 190, 197, 523, N42 i N43 - do stacji Księcia Janusza
  • 171, 186, 190, 414, 523, N42 i N43 - do stacji Młynów
  • 102, 103, 136, N45 i N95 - do stacji Płocka

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

dlxfvki

Podziel się opinią

Share
dlxfvki
dlxfvki