Trwa ładowanie...
d3b5np2

Warszawa. Metro na Woli na ostatniej prostej. Zmiany w ruchu jeszcze przed świętami

Dobra wiadomość dla mieszkańców Woli. Jeszcze przed świętami drogowcy w Warszawie otworzą dla ruchu ulicę Płocką. Przez ostatnie miesiące była wielkim placem budowy nowej stacji II linii metra.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Warszawa. Wola, ul. Górczewska, zbieg ulicy Księcia Janusza i ulicy Jana Olbrachta. Budowa II linii metra
Warszawa. Wola, ul. Górczewska, zbieg ulicy Księcia Janusza i ulicy Jana Olbrachta. Budowa II linii metra (East News, Fot: Adam Burakowski/REPORTER)
d3b5np2
  • Otwarcie ul. Płockiej zaplanowano na piątek 20 grudnia
  • W sobotę zmieni się organizacja ruchu na ul. Górczewskiej
  • Metro na Woli ma zostać otwarte wiosną 2020 r.

Prace na budowie II linii metra na Woli dobiegają końca. Pracownicy Metra Warszawskiego i drogowcy zapowiadają, że sukcesywnie będą otwierać kolejne ulice na Woli.

Pierwsze zmiany jeszcze w tym tygodniu. W piątek, 20 grudnia, ok. godz. 20.00 otwarta zostanie ul. Płocka. Kierowcy i piesi znowu będą mogli swobodnie poruszać się odcinkiem łączącym ulice Kasprzaka i Wolską. Na swoje dawne trasy wrócą autobusy linii 103, 136 oraz N45 i N95.

d3b5np2

Równolegle prowadzone są konsultacje społeczne na temat planowanych zmian w kursowaniu komunikacji miejskiej. Miałyby one obowiązywać po uruchomieniu nowego odcinka II linii metra na Woli, po otwarciu stacji metra: Księcia Janusza, Młynów i Płocka.

Dzielnica ma szereg wątpliwości związanych z proponowanymi rozwiązaniami. – Najbardziej kontrowersyjne są propozycje skrócenia linii 102, 105, 171 oraz 520 – wymienił burmistrz Woli. Zdaniem Krzysztofa Strzałkowskiego skrócenie tras tych linii spowoduje odcięcie mieszkańców od sprawnej komunikacji, na przykład z dolnym Śródmieściem czy Powiślem.

ZTM zapewnia, że nie zapadły jeszcze wiążące decyzje, a konsultacje z mieszkańcami Warszawy trwają.

W sobotę, 21 grudnia, ok. godz. 12.00 ma zmienić się organizacja ruchu na ul. Górczewskiej. Ruch zostanie otwarty w obu kierunkach, na jednej jezdni. Pracownicy budowy mają zajmować od tego dnia jedynie pas zieleni, który dzieli jezdnie.

d3b5np2

Kolejnym etapem ma być oddanie pozostałych jezdni i pełne otwarcie ul. Górczewskiej. Zgodnie z informacjami ratusza stanie się to na początku roku.

Drogowcy ZDM w Warszawie pracują również w rejonie stacji Młynów, na odcinku od ul. Syreny do Młynarskiej oraz przed skrzyżowaniem z ul. Leszno. Przebudowywane są krawężniki i odwodnienie. W związku z tym w tych miejscach kierowcy mogą mieć problemy z parkowaniem - miejsca jest zdecydowanie mniej.

We wrześniu otwarto nowe stacje metra na Targówku. Dzięki temu liczba pasażerów, którzy codziennie korzystają z tej formy komunikacji miejskiej znacznie wzrosła.

Źródło: UM Warszawa

d3b5np2

Masz news, zdjęcie lub film związany z pogodą? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Jurek Owsiak prezydentem? Jest odpowiedź

d3b5np2

Podziel się opinią

Share
d3b5np2
d3b5np2