Trwa ładowanie...
d3pkc93

Warszawa. Metro. Rozpoczyna się nowy zakres prac na linii M2

Prace na budowie drugiej linii metra wchodzą w nowy etap. Budowane są wyjścia ze stacji oraz szyby windowe. Rozpoczęły się też pierwsze tynkowania.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Warszawa. Metro. Prace murarskie i tynkarskie na linii M2
Warszawa. Metro. Prace murarskie i tynkarskie na linii M2 (Metro Warszawskie, Fot: Metro Warszawskie)
d3pkc93

Metro Warszawskie poinformowało o zaawansowaniu prac na budowie linii metra M2.

Warszawa. Prace na Bródnie

TBM Maria zakończyła drążenie kolejnego odcinka tunelowego na Bródnie. Przebiła się do korpusu stacji Zacisze. Wkrótce ze stacji Kondratowicza, w ślad za nią, wyruszy tarcza Anna - przekazała w komunikacie rzecznik prasowy Metra Warszawskiego Anna Bartoń.

d3pkc93

W tunelu D21 pomiędzy stacjami Bródno i Kondratowicza rozpoczęły się prace przy wykuwaniu łącznika tunelowego do wentylatorni szlakowej V21.

Warszawa. Drążenie tuneli na Bemowie

Na Bemowie TBM Krystyna przeszła pod torami linii kolejowej drążąc tunel pomiędzy stacjami Powstańców Śląskich i Ulrychów. Tarcza wydrążyła już 733 metry tunelu w stronę stacji Ulrychów.

We wtorek, 6 października, na stacji Powstańców Śląskich uruchomiona została tarcza Elisabetta. Do kolejnej stacji ma do wydrążenia około 860 metrów tunelu. Do piątku pokonała dystans 77 metrów. Obie tarcze wydrążyły już dwa 137-metrowe odcinki tunelowe, które łączą komorę torów odstawczych z korpusem stacji Powstańców Śląskich.

d3pkc93

Warszawa. Nowy zakres prac

Wraz z postępem drążenia tuneli i zakończeniem prac związanych z budową korpusów stacji, otwierają się nowe fronty robót. - Budowane są wyjścia ze stacji oraz szyby windowe. Na wszystkich obiektach trwa murowanie pomieszczeń technicznych. Rozpoczęły się też pierwsze tynkowania. Najbardziej zaawansowane są w pomieszczeniach podstacji energetycznej na stacji C20 Kondratowicza – czytamy w komunikacie.

Na stacjach układane są instalacje kanalizacji sanitarnej. Powstają też ściany peronów pasażerskich.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3pkc93

Podziel się opinią

Share
d3pkc93
d3pkc93