Trwa ładowanie...

Warszawa. Miasto apeluje o ograniczenie koszenia i nieużywanie dmuchaw

Stołeczny ratusz zwrócił się z apelem do zarządców spółdzielni i wspólnot mieszkaniowych. Chodzi o koszenie trawników.

Share
Warszawa. Miasto apeluje o ograniczenie koszenia i nieużywanie dmuchawŹródło: Urząd m.st. Warszawa
d1u315u

Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski, poprosił zarządzających wspólnotami mieszkaniowymi o ograniczenie koszenia trawników oraz zaprzestanie używania dmuchaw.

Warszawa. Magazynowanie wody, mniejszy hałas i lepsza jakość powietrza

"Zwracam się z apelem o rozważenie zaprzestania używania dmuchaw do prac porządkowych na terenie zarządzanych przez Państwa nieruchomości. Urządzenia przyczyniają się do zanieczyszczenia powietrza poprzez unoszenie się pyłu z czyszczonych powierzchni i emisję spalin. Zachęcam też do koszenia trawy tylko w sytuacjach koniecznych, w warunkach chłodu i wilgoci. Korzystnie wpłynie to na środowisko, w którym żyjemy" – wyjaśnił Rafał Trzaskowski.

To między innymi długotrwałe susze sprawiły, że Warszawa podjęła decyzję o ograniczeniu koszenia trawników w parkach czy na skwerach. Jak podaje Urząd Miasta, w pasach drogowych ścinanie trawy odbywa się zaledwie 3 razy w roku.

d1u315u

"Zarządzający spółdzielniami i wspólnotami mieszkaniowymi proszeni są o dostosowywanie częstotliwości koszenia do panujących warunków pogodowych oraz rodzaju trawnika, ograniczenie koszenia trawy (maksymalnie do 3 razy w ciągu roku) i wykonywania tego zabiegu tylko w sytuacjach koniecznych, np. w miejscach, gdzie trawa szybko przyrasta lub ze względów sanitarnych oraz bezpieczeństwa wymaga skoszenia. W apelu wyszczególnione jest cięcie traw podczas chłodniejszych i bardziej wilgotnych tygodni, a także wstrzymanie prac w czasie susz" – podaje Tomasz Kunert, zastępca rzecznika prasowego warszawskiego ratusza.

Rośliny w przestrzeni miejskiej pozwalają na lepsze magazynowanie wody.

Ponadto od tego roku funkcjonuje zakaz stosowania dmuchaw podczas prac porządkowych. Takie działania mają zapobiec zanieczyszczeniu powietrza oraz zmniejszyć hałas w mieście.

d1u315u
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1u315u
d1u315u