Trwa ładowanie...
d71n82k

Warszawa. Miasto będzie bardziej energooszczędne

Warszawski ratusz zamierza zwiększyć oszczędności poprzez inwestycję w energooszczędne rozwiązania dla miejskich budynków. Włądze miasta planują modernizację kilkudziesięciu budynków.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Warszawa. Miasto będzie bardziej energooszczędne
Warszawa. Miasto będzie bardziej energooszczędne (Unsplash.com)
d71n82k

Plan modernizacji obejmie 50 miejskich budynków w tym szkoły, obiekty sportowe i domy kultury. Głównymi działaniami w ramach realizacji projektu będzie ocieplenie, uodpornienie na szybkie zmiany temperatury, wymiana okien i systemów wentylacji. Ponadto w założeniu jest też instalacja odnawialnych źródeł energii i wymiana oświetlenia wewnątrz gmachów na energooszczędne.

Warszawa. Oszczędność poprzez dobre inwestycje

Celem zaplanowanych przez miasto działań jest oszczędność energii elektrycznej i cieplnej, ale również oszczędności dla budżetu miasta. - Dzięki takim rozwiązaniom planujemy uzyskać oszczędności, które z kolei pozwolą na spłatę kosztów inwestycji. W ten sposób nie tylko ograniczamy zapotrzebowanie na energię i zmniejszamy emisję gazów cieplarnianych, ale także oszczędzamy, dzięki braku konieczności angażowania środków z własnego budżetu - zauważa dyrektorka ds. zrównoważonego rozwoju i zieleni Justyna Glusman.

d71n82k

Pierwotna koncepcja zakłada remonty w 50 obiektach, jednak ich ostateczna liczba zostanie wypracowana w ramach dialogu technicznego, który zacznie się jeszcze w maju. Oznacza to, że z planów miasta może skorzystać jeszcze więcej miejskich budynków. Po zakończeniu rozmów technicznych, potencjalni wykonawcy przedstawią swoje oferty kompleksowych prac modernizacyjnych, wówczas ogłoszone zostaną konkretne ramy czasowe projektu.

Zobacz także:Galerie bez tłumów. Administratorzy zapewniają, że jest bezpiecznie

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d71n82k

Podziel się opinią

Share
d71n82k
d71n82k