Trwa ładowanie...

Warszawa. Miasto dostępne. Koniec stromych krawężników

Walka z barierami w miejskiej przestrzeni: Zarząd Dróg Miejskich zapowiada likwidację wielu przeszkód, utrudniających poruszanie się, szczególnie osobom z niepełnosprawnością.

Share
Warszawa. Schody na ulicy Stokłosy na Ursynowie, choć malownicze, nie dla każdego są do pokonania. Przyda się podjazd, z którego skorzystać będą mogły osoby na wózkach
Warszawa. Schody na ulicy Stokłosy na Ursynowie, choć malownicze, nie dla każdego są do pokonania. Przyda się podjazd, z którego skorzystać będą mogły osoby na wózkachŹródło: ZDM
d1cpc0c

Mimo wieloletniej walki z trzema schodami stolica nadal pełna jest barier, trudnych do pokonania poruszającym się na wózkach inwalidzkich lub z wózkami dziecięcymi. Wciąż pełno w mieście uskoków, wysokich krawężników i niedostępnych schodów.

Wiosna to czas, w którym wiele z tych ograniczeń drogowych może zniknąć. ZDM obiecuje wiele napraw i modernizacji. W czwartek ogłosił przetarg na usuwanie barier architektonicznych.

Takie niewielkie inwestycje, przeważnie nie wiążące się z wielkimi kosztami, są jednak na ogół bardzo ważne dla niektórych użytkowników dróg.

d1cpc0c

Zarząd ogłosił przetargi na te inwestycje i na oferty czeka do 8 kwietnia. Prace rozpoczną się w kolejnych miesiącach i trwać będą do przyszłego roku. Jest jeszcze czas, by dołożyć swoją cegiełkę do tych miejskich modernizacji. Miejsce wymagające interwencji - obniżenia, przebudowy, likwidacji bariery - można wskazać miejskim służbom, przekazując informację za pośrednictwem Miejskiego Centrum Kontaktu 19115.

Warszawa. Miasto dostępne. Koniec stromych krawężników, schodów i uskoków

"Przestrzeń miejska powinna być komfortowa i dostępna dla wszystkich. Dlatego właśnie ogłosiliśmy przetarg na usuwanie barier architektonicznych. W tym roku, podobnie jak w poprzednim, większy nacisk położymy na zgłoszenia mieszkańców" - poinformował ZDM, przekazując także informację, że udogodnienia powstawać będą nie tylko we wskazanych miejscach, ale także zawsze podczas remontów czy przebudowy drogi dróg.

Tak stanie się już niebawem przy rondzie Dmowskiego, które wkrótce zmieni oblicze - powstaną naziemne przejścia na wysokości ulic Widok, Poznańskiej, Nowogrodzkiej i Parkingowej. Ta modernizacja, na którą w najbliższym czasie ogłoszony będzie przetarg, ucieszy pieszych, rowerzystów, niepełnosprawnych i pasażerów komunikacji miejskiej, którzy po przebudowie wsiadać będą do tramwajów z wygodnych podwyższeń.

Kuba testuje własną szczepionkę. Wielkie emocje wśród szczepionych

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość artykułu:
Zależy nam na podnoszeniu jakości naszego dziennikarstwa. Twoja opinia jest dla nas ważna!
d1cpc0c

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1cpc0c
d1cpc0c