Trwa ładowanie...

Warszawa. Miasto moje. A w nim… most Czesława Niemena

Najnowszy warszawski most na ekspresowej obwodnicy Warszawy, łączącej Wilanów z Wawrem, zwany jest Południowym. Może jednak wkrótce mieć swojego szczególnego patrona. Jest w tej sprawie wniosek, złożony do Komisji Nazewnictwa Miejskiego.
Share
Warszawa. Most Południowy na S2, najnowsza przeprawa przez Wisłę, jeśli zgodzi się Komisja Nazewnictwa Rady Miasta, może mieć za patrona Czesława Niemena
Warszawa. Most Południowy na S2, najnowsza przeprawa przez Wisłę, jeśli zgodzi się Komisja Nazewnictwa Rady Miasta, może mieć za patrona Czesława NiemenaŹródło: GDDKiA
d2rybr8

Most na S2, nitce ekspresowej drogi prowadzącej od węzła "Warszawa Wilanów" do węzła "Wał Miedzeszyński" w Wawrze jest dziewiątym mostem drogowym i najdłuższą oraz najdalej na południe wysuniętą przeprawą przez Wisłę w stolicy. Służy kierowcom dopiero od kilku tygodni - otwarto go pod koniec grudnia 2020 roku. Zasługuje na godnego patrona.

Propozycję nazwania go mostem Czesława Niemena złożył do radnych miasta stołecznego, pracujących w komisji zajmującej się nazywaniem ulic, placów, skwerów, rond i mostów, Marek Gaszyński.

Uzasadnienie jest proste: most łączy dwa brzegi rzeki tak samo, jak muzyka Niemena łączy ludzi. Dziennikarz muzyczny, kojarzony z Rozgłośnią Harcerską i Polskim Radiem i autor słów wielu piosenek oraz książek muzycznych, przekonywał w audycji RDC, że kandydatura patrona dla mostu nie będzie kontrowersyjna, bo piosenkarz i kompozytor był otwarty na różne muzyczne style, tworząc pomosty pomiędzy muzyką ludową, elektroniczną, popem i rockiem.

d2rybr8

Warszawa. Miasto moje. A w nim… most Czesława Niemena

Pomysł dziennikarza i tekściarza, którego piosenki weszły do repertuaru przyszłego patrona mostu - Niemen śpiewał jego "Allilah", "Klęcząc przed tobą", "Jeszcze swój egzamin zdasz" oraz jedną z ważniejszych warszawskich piosenek "Sen o Warszawie" - będzie teraz rozpatrywała Komisja Nazewnictwa Rady stolicy.

#dziejesiewsporcie: szaleństwo Lindsey Vonn. Upadek jej nie złamał

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2rybr8

Podziel się opinią

Share
d2rybr8
d2rybr8