Trwa ładowanie...

Warszawa. Miasto przekaże miliony na stypendia

Do końca 2020 roku Warszawa chce przeznaczyć 25 milionów złotych na stypendia. Skorzystają z nich najbardziej uzdolnieni uczniowie, dzieci w trudnej sytuacji materialnej, artyści i doktoranci.

Warszawa. Miasto przekaże miliony na stypendiaŹródło: East News
d3sr4ax
d3sr4ax

Warszawa. Miliony na stypendia

W 2020 roku miasto zamierza wesprzeć młodych warszawiaków łączną kwotą 25 milionów złotych. Pieniądze te trafią do nich w formie różnych stypendiów. Beneficjantami będą uczniowie o bardzo dobrych wynikach w nauce i uzdolnieni sportowo, doktoranci, którzy prowadzą projekty badawcze zmierzające do rozwoju miasta, uczniowie w trudnej sytuacji materialnej oraz obiecujący artyści.

Realizacja wypłat stypendiów jest elementem Strategii #Warszawa2030 – aktywni mieszkańcy, przyjazne miejsce, otwarta metropolia.

Najwięcej pieniędzy, bo aż 11,5 miliona złotych przeznaczone zostanie na stypendia i zasiłki socjalne. Kwotą podzieliły się wszystkie dzielnice miasta i to urzędy dzielnicowe rozdysponują pieniądze. 2,83 miliona złotych wchodzących w skład budżetu socjalnego to pieniądze z budżetu państwa.

Zobacz też: Wybory 2020. Władysław Kosiniak-Kamysz: moja żona jest głosem kobiet

Warszawa. Stypendia stołeczne i szkolne

Bonifikaty dzielą się na przyznawane przez miasto i przez szkoły. Na stołeczne stypendia mogą liczyć zdolni sportowcy, na których miasto w 2020 roku wyda blisko 5 mln złotych. Z pieniędzy tych skorzysta 406 zawodników, z których 54 to olimpijczycy.

d3sr4ax

Miasto przeznaczy też pieniądze na stypendia dla utalentowanych uczniów, którzy nie mogą pochwalić się wysoką średnią ocen, ale mają ogromną pasję do konkretnych dziedzin nauki. Są to uczniowie, którzy mają na koncie sukcesy w konkursach wiedzy i olimpiadach z wybranych dziedzin.

Stypendia dla najlepszych uczniów i uzdolnionych sportowców przyznają również same szkoły. Ich dyrektorzy mogą na ten cel przeznaczyć łącznie 4,8 miliona złotych.

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3sr4ax
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3sr4ax