Trwa ładowanie...

Warszawa. Mieszkańców bez ogrzewania monitoruje straż miejska

- Miasto podejmuje działania, by pomóc mieszkańcom, którzy zostali bez ogrzewania wskutek wtorkowych awarii ciepłowniczych - przekazał we wtorek stołeczny ratusz. Lokatorów, którzy zostali bez ogrzewania, monitorują Straż Miejska oraz administratorzy budynków.
Share
Warszawa. Prace nad awarią na Pradze Północ
Warszawa. Prace nad awarią na Pradze PółnocŹródło: Twitter, Fot: Urząd Dzielnicy Praga-Północ
d2v3mwp

Od wtorku rano prawie 200 budynków w rejonie ul. Tynieckiej oraz w rejonie ul. Jagiellońskiej jest bez ogrzewania. W wyniku awarii sieci ciepłowniczej nastąpiła tam przerwa w dostawach ciepła. Taka sytuacja ma się utrzymać do północy i środy rano.

Jak poinformowała rzeczniczka stołecznego ratusza Karolina Gałecka, miasto stara się pomóc osobom, które dotknęła wtorkowa awaria ciepłownicza. Podejmowane są działania, tak jak w weekend podczas poprzedniej awarii.

Gałecka podkreśliła, że do drzwi mieszkańców, których objęła awaria, puka Straż Miejska, która jest w stałej współpracy z administratorami budynków. Funkcjonariusze sprawdzają, czy ktokolwiek potrzebuje pomocy. Chodzi szczególnie o osoby starsze i z niepełnosprawnościami.

d2v3mwp

- Jeżeli będzie taka konieczność, będziemy uruchamiać dzielnice i dostarczać zapotrzebowanie mieszkańcom. Na razie diagnozujemy, jakie są ich potrzeby, czy są potrzebne piecyki, czy jest konieczność ewakuacji, czy są mieszkańcy, którzy chcą się przenieść i wtedy będziemy podejmować odpowiednie kroki - powiedziała Gałecka.

Dodała też, że jeżeli będzie konieczność, to dzielnice będą zabezpieczać wtedy okoliczne budynki szkół czy przedszkoli. - Tak samo było na ul. Jagiellońskiej. W weekend było zabezpieczone liceum im. Piłsudskiego, jednak żaden z mieszkańców nie wyraził woli przeniesienia się tam. Mieliśmy tylko kilka zapytań pod infolinią 915 115. Strażnicy też chodzili i pytali o tę kwestię lokatorów, ale oni nie deklarowali woli przeniesienia się. Pomimo to ten budynek był do ich dyspozycji - zaznaczyła rzeczniczka stołecznego ratusza.

Cały czas można dzwonić pod numer 915 115, jeśli ktoś potrzebuje pomocy, a biuro Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego jest w gotowości.

Jak przekazała we wtorek spółka Veolia Energia Warszawa S.A., od godz. 08:30 w rejonie ul. Tynieckiej nastąpiła przerwa w dostawach ciepła. Budynki objęte awarią znajdują się przy ul. Goszczyńskiego, Malczewskiego, Odyńca, Puławskiej, Krasickiego, Szarotki czy Tynieckiej. Przywrócenie dostaw ciepła planowane jest tam o godz. 24:00.

d2v3mwp

Spółka Veolia Energia przekazała też, że we wtorek od godz. 10:30 przerwy w dostawach ciepła nastąpią również w rejonie ul. Jagiellońskiej. Budynki, w których aktualnie nie ma ogrzewania znajdują się przy ul. Blaszanej, Floriańskiej, Jagiellońskiej, Kłopotowskiego, Okrzei, Panieńskiej, Sierakowskiego, Solidarności i Targowej. Przywrócenie dostaw ciepła planowane jest tam w środę o godz. 6:00.

To już kolejna tego typu awaria w stolicy w ciągu ostatnich dni. W poniedziałek siedem budynków w Warszawie w rejonie ul. Solec było bez ogrzewania do wtorku rano. Natomiast w piątek o uszkodzeniu rury sieci ciepłowniczej na ul. Jagiellońskiej ogrzewania nie było w ponad 60 praskich budynkach, później tego dnia do awarii doszło też na Kabatach, a jej skutki dotknęły prawie 20 budynków. Do kolejnej awarii sieci ciepłowniczej doszło, także w sobotę na ul. Jagiellońskiej, krótko po naprawie poprzedniej. Awarie te udało już się naprawić.

Warszawa. Zły stan powietrza. Nawet w Pekinie jest lepiej

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2v3mwp

Podziel się opinią

Share
d2v3mwp
d2v3mwp