Trwa ładowanie...

Warszawa. Mieszkańcy wybiorą zwycięzcę Nagrody Architektonicznej Prezydenta stolicy

Rozpoczął się wybór faworyta do Nagrody Architektonicznej Prezydenta Warszawy. Głosy mogą oddawać mieszkańcy stolicy.
Share
fot. Nagroda Architektoniczna Prezydenta Warszawy-Facebook
fot. Nagroda Architektoniczna Prezydenta Warszawy-Facebook
d3h93cr

W Warszawie można znaleźć mnóstwo ciekawych architektonicznie budynków, które tworzą przyjazną przestrzeń miejską. Miasto coraz bardziej też stawia na naturę i zieleń.

Warszawski ratusz, aby wyróżnić najlepsze realizacje architektoniczne, które w stołecznej przestrzeni pojawiły się do końca ubiegłego roku, organizuje już po raz szósty konkurs.

"Jury Nagrody Architektonicznej Prezydenta m.st. Warszawy wskazuje najlepszych autorów i inwestorów w 6. kategoriach podstawowych: Architektura użyteczności publicznej, Architektura komercyjna, Architektura mieszkaniowa, Nowe życie budynków, Projektowanie przestrzeni publicznej oraz Wydarzenie architektoniczne" – podaje Karolina Gałecka, rzeczniczka Urzędu Miasta.

d3h93cr

Emilian Kamiński o powrocie teatrów do pracy. Wciąż nie brakuje problemów

Warszawa. Nagroda Prezydenta Warszawy

W konkursie przewidziane są trzy nagrody specjalne, które będą miały za cel docenienie zastosowania rozwiązań proekologicznych, projektowania uniwersalnego, jak również dostępności dla osób z niepełnosprawnościami oraz Grand Prix.

d3h93cr

"Wskażcie najlepsze spośród nominowanych inwestycji i wydarzeń zeszłego roku. Wystarczy wejść w formularz internetowy, przejrzeć opisy i zdjęcia, a później wybrać faworyta. Na Wasze głosy czekamy do 11 października. To dla nas cenna wskazówka i podpowiedź, jakiego miasta chcecie. Serdecznie zapraszam" – skomentował prezydent stolicy Rafał Trzaskowski.

Ponadto realizacja z największą liczbą głosów oddanych internetowo otrzyma tytuł Nagrody Mieszkańców.

Organizatorem akcji oraz fundatorem nagrody jest prezydent Warszawy. W ostatniej edycji Grand Prix zgarnęli autorzy biurowca Nowogrodzka Square przy alejach Jerozolimskich 93, natomiast Nagroda Mieszkańców powędrowała do ZODIAKU Warszawskiego Pawilonu Architektury.

Warszawiacy mogą oddawać głosy na stronie: www.nagroda-architektoniczna.pl.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3h93cr

Podziel się opinią

Share
d3h93cr
d3h93cr