Trwa ładowanie...

Warszawa. "Mobilni w Kulturze". Wybrano zwycięskie projekty

Warszawa udzieli wsparcia osobom, zajmującym się działalnością kulturalną, które w dotkliwy sposób odczuły skutki pandemii. Miasto wybrało zwycięzców.

Warszawa. "Mobilni w Kulturze". Wybrano zwycięskie projektyŹródło: Urząd m.st. Warszawa
d3g4p0o

"Mobilni w Kulturze" to program finansowany ze środków miasta.

Celem programu "Mobilni w Kulturze" jest wsparcie stołecznych przedstawicieli środowiska kultury, które prowadzą działalność kulturalną i edukacyjną. Głównym założeniem pomysłu jest pomoc osobom związanym z kulturą, które przez wybuch pandemii koronawirusa są w trudniejszej sytuacji materialnej.

Warszawa. 122 zwycięskie projekty

"Warszawscy twórcy zaskoczyli nas różnorodnością pomysłów. Złożone wnioski dotyczyły chyba każdej istniejącej dziedziny sztuki i działalności artystycznej. Chcielibyśmy móc wesprzeć wszystkich, bo wiemy jak trudna jest obecnie sytuacja ludzi kultury. Musieliśmy jednak dokonać wyboru, co okazało się ogromnym wyzwaniem przy tak dużej liczbie wartościowych projektów" – powiedziała Aldona Machnowska-Góra, dyrektorka koordynatorka ds. kultury i komunikacji społecznej.

d3g4p0o

Zobacz także: Emilian Kamiński o powrocie teatrów do pracy. Wciąż nie brakuje problemów

Jak podaje warszawski Urząd Miasta, do programu zgłoszono 826 wniosków. Jury wyłoniło natomiast 122 najlepsze projekty.

"Doceniono m.in te zaangażowane społecznie, np. odwołujące się do problemów różnych grup zagrożonych wykluczeniem (osób starszych, imigrantów itp.), a także działania interdyscyplinarne, łączące walory artystyczne z tematyką ekologiczną, czy pomysły na sztukę dostępną – tworzoną z myślą o osobach, które na co dzień nie mają możliwości korzystania z oferty kulturalnej" – wyjaśnia rzeczniczka prasowa ratusza, Karolina Gałecka.

Osoby zainteresowane mogły starać się o wsparcie w wysokości do 5000, 7000 lub 9000 złotych.

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3g4p0o
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3g4p0o