Trwa ładowanie...
d3jiasz

Warszawa. Mokotów znalazł sposób na niemądrych kierowców. Prosty i bardzo skuteczny

Mokotowscy urzędnicy chcą ochronić drzewa przed uszkodzeniem przez parkujące samochody. Testują nową, autorską metodę zabezpieczenia drzew za pomocą drewnianych bali.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Montaż drewanianych bali ochraniających drzewa na ul. Sandomierskiej. Zdjęcie przed i po montażu. Fot. Urząd Dzielnicy Mokotów
Montaż drewanianych bali ochraniających drzewa na ul. Sandomierskiej. Zdjęcie przed i po montażu. Fot. Urząd Dzielnicy Mokotów (Materiały prasowe)
d3jiasz

Urząd Dzielnicy Mokotów testuje nową metodę ochrony drzew i zieleni przed rozjeżdżaniem przez auta. Wokół drzewa w miejscach narażonych na uszkodzenie montowane są drewniane słupki. Drewniane bale mają średnicę około 15 cm i długość 120 cm.

„Bale osadzone są w gruncie na głębokości 60 cm, a pozostałe 60 cm wystaje ponad gruntem, co stanowi fizyczne zabezpieczenie” - mówi naczelnik Wydziału Ochrony Środowiska Dominik Babski.

Montaż bali odbywa się w sposób mało inwazyjny, aby nie uszkodzić korzeni drzew. Otwór, w którym umieszczany jest bal wykonywany jest wiertłem glebowym o średnicy bala.

d3jiasz

Metoda ma wiele zalet, m.in. niski koszt i wykorzystanie naturalnych materiałów. Bale są bardziej wytrzymałe na mechaniczne uszkodzenia i lepiej widoczne niż tradycyjne płotki.

Zobacz także: Ścinali drzewo. Tego nie przemyśleli

Metoda spełnia oczekiwania

Pierwsze takie zabezpieczenia wykonano w 2019 r. na ulicy Sandomierskiej. Kolejne ustawione są na ulicach Joliot-Curie oraz Wiktorskiej.

„Pomimo tego, że metoda jest cały czas w fazie testów, wydaje się spełniać oczekiwania i w bieżącym roku zostanie wykorzystana do zabezpieczenia kolejnych mokotowskich drzew” – podkreśla urząd dzielnicy.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

d3jiasz

Podziel się opinią

Share
d3jiasz
d3jiasz