Trwa ładowanie...

Warszawa. Mokotowskie dynie. Miejska partyzantka zieleni

Szukać, sadzić, pielęgnować. To pierwsze wcale nie jest trudne. Osieroconych donic i gazonów jest pełno we wszystkich stołecznych dzielnicach. Trzeba w nich sadzić rośliny, a potem podlewać. Dla dobra wszystkich.

Share
Warszawa. Mokotowskie dynie. Miejska partyzantka zieleni
Źródło: Materiały prasowe
dw47uiw

Adopcje donic miejskich już robią w zbiorowym obywatelskim czynie mieszkańcy Pragi. Prażanie znaleźli sporo pustych elementów miejskiej architektury - dawniej, nawet jeszcze w czasach PRL-u takie betonowe gazony obowiązkowo były obsadzane zielenią, nawet często w tak zwanym czynie partyjnym. Teraz te archaiczne formy w miejskiej przestrzeni znów nabierają urody i wracając do swojej funkcji czynią ulice ładniejszymi.

Warszawa. Ruch obywatelski zmienia miasto

#

Takie działania podejmują też aktywiści na Mokotowie. Te oddolne akcje zagospodarowania osieroconych donic ogłaszają w mediach społecznościowych i zagrzewają do boju kolejnych samozwańczych ogrodników.

dw47uiw

- Sadźcie buraki, sałatę, rzodkiewkę czy buraka liściowego, dbajcie i podlewajcie. Bo dlaczego nie? To nasza wspólna przestrzeń - nawołuje warszawianka i prosi też o podlewanie tych maleńkich ogrodów.

Taka mała partyzantka zieleni i nieformalne zmienianie otoczenia dobrze robi i ludziom, i miastu. Aktywiści nie chcą poprzestać na przyznawanych im przez urzędników społecznych ogrodach, zajmują coraz więcej przestrzeni.

Zobacz wideo: Miejskie działki biją rekordy popularności

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dw47uiw

Podziel się opinią

Share
dw47uiw
dw47uiw