Trwa ładowanie...

Warszawa. Motocykle zostają na buspasach. Niebawem kolejne ułatwienia

W czasie ostatnich miesięcy trwało projektowanie i opiniowanie zmian w organizacji ruchu na stołecznych drogach. Ratusz "zostawi" motocykle na buspasach.

Warszawa. Motocykle zostają na buspasach. Niebawem kolejne ułatwieniaŹródło: Urząd m.st. Warszawa
d8p0kol

W trosce o bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego ratusz zaplanował wprowadzenie zmian na mocy, których motocykliści zostali dopuszczeni do jazdy po buspasach, o czym pisaliśmy TUTAJ. Wcześniej odbyły się liczne badania i analizy przy udziale specjalnych programów pilotażowych. O opinię poproszona została również stołeczna policja oraz Tramwaje Warszawskie.

"W ocenie zasadności tego pomysłu kierowaliśmy się przede wszystkim bezpieczeństwem. Przez dwa sezony sprawdziliśmy w praktyce, jak dopuszczenie ruchu motocykli wpłynęło na bezpieczeństwo i funkcjonowanie buspasów. Wnioski są pozytywne – motocykliści z odpowiednim poszanowaniem potraktowali przywilej jazdy po wydzielonych pasach, a ze strony kierowców autobusów komunikacji miejskiej nie mieliśmy uwag krytycznych" – poinformował prezydent stolicy, Rafał Trzaskowski.

Projekt, połączony z kampanią informacyjną "Motocykle na buspasach", rozpoczął się w maju 2018 roku. Do października 2019 roku motocykliści mogli poruszać się po buspasie przy ulicy Radzymińskiej i alei Solidarności oraz na części Trasy Łazienkowskiej.

d8p0kol

"Zobacz także: Nowe przepisy ws. koronawirusa. Można jeździć na rowerze, na motocyklu raczej nie"

Pozytywne wyniki i wytyczenie nowych buspasów

W związku z pozytywnymi wynikami pilotażu, ratusz poinformował o podjęciu decyzji o działaniach na szerszą skalę oraz utrzymaniu obecnej organizacji ruch. Niebawem rozpocznie się wytyczenie kolejnego buspasa przy ulicy Radzymińskiej na odcinku Trocka – Młodzieńcza. Dzięki temu zarówno miejskie autobusy, jak również motocykliści będą mogli szybciej i bezpiecznie przejechać przez całą ulicę Radzymińską.

Kolejne buspasy mają pojawić się przy ulicy Puławskiej – w okolicy Doliny Służewieckiej do ulicy Niedźwiedziej, Bitwy Warszawskiej – na odcinku Grójecka – Al. Jerozolimskie, jak również przy ulicy Modlińskiej.

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d8p0kol
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d8p0kol