Trwa ładowanie...

Warszawa. "Muzyka i język" tematem przewodnim festiwalu "Warszawska jesień"

Muzyka i język – to temat przewodni tegorocznego 63. Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Współczesnej "Warszawska Jesień". Festiwal potrwa do 26 września.

Share
Warszawa. Festiwal "Warszawska jesień" potrwa do 26 września [zdj. ilustracyjne]
Warszawa. Festiwal "Warszawska jesień" potrwa do 26 września [zdj. ilustracyjne]Źródło: East News, fot: Piotr TARASEWICZ
d1n92fq

Festiwal organizowany jest od 1956 r. Co roku ma temat przewodni, wokół którego skupiają się poszczególne wydarzenia. W tym roku jest to "Muzyka i język". – We wzajemnym oddziaływaniu muzyki i języka, ich przenikaniu, znajdujemy w dobie zmagania się z wirusem nowy wymiar – podkreślają organizatorzy.

Jak informuje stołeczny ratusz, organizatorzy Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Współczesnej "Warszawska Jesień" musieli w tym roku uwzględnić uwarunkowania wprowadzone w związku z epidemią. Publiczność będzie mogła uczestniczyć w koncertach bezpośrednio, w sali koncertowej, ale także w domowym zaciszu – dzięki transmisjom online. W planie są także retransmisje spotkań z kompozytorami. 

Na równi z Jesienią "dorosłą" w szczególnych warunkach odbędzie się również Mała Warszawska Jesień, obchodząca właśnie 10-lecie. W ramach Małej Warszawskiej Jesieni odbędą się spotkania na żywo w Parku Rzeźby w Królikarni, ale też w odnowionym Muzeum Warszawy, w przestrzeniach wystawienniczych oraz piwnicach Kina Syrena.

d1n92fq

Miasto Warszawa od lat wspiera Międzynarodowy Festiwal Muzyki Współczesnej. "Warszawska Jesień" otrzymała w ramach miejskich dotacji – w kategorii najbardziej prestiżowych Festiwali (kategoria III) – trzyletnią dotację w łącznej wysokości 4,2 mln zł (1,2 mln zł na każdą edycję).

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d1n92fq

Podziel się opinią

Share
d1n92fq
d1n92fq