Trwa ładowanie...

Warszawa. Na Bemowie powstanie tężnia

Tężnię mają już Wola, Praga Północ i Wawer. Teraz do jej posiadaczy dołączy Bemowo. Tężnia solankowa ma powstać do 30 listopada.

Share
Warszawa. Na Bemowie powstanie tężnia
Źródło: SPL/East News, Fot: ARKADIUSZ ZIOLEK
dmvodsq

Władze Bemowa podpisały umowę na realizację projektów zgłoszonych w ramach budżetu partycypacyjnego. W parku Górczewska oprócz tężni solankowej powstaną nowe alejki wraz z ledowym oświetleniem.

Warszawa. Na Bemowie powstanie tężnia

Tężnia solankowa będzie zadaszona i wykonana z drewna. Sterowana będzie automatycznie. Niedaleko obiektu staną ławki i posadzone zostaną drzewa. Zgodnie z zasadami, tężnia musi powstać do końca bieżącego roku. W zimę działalność tężni solankowej jest ograniczona. To oznacza, że najprawdopodobniej zostanie otwarta na wiosnę.

dmvodsq

Na pomysł zbudowania tężni w okolicach amfiteatru na Jelonkach wpadło dwóch bemowskich radnych. Jarosław Oborski i Marta Sylwestrzak pomysł wybudowania tężni zgłaszali już wcześniej, jako inwestycję dzielnicy. Postanowiono jednak, że w tej sprawie zadecydują mieszkańcy. Pomysł spotkał się z uznaniem i zdobył 2855 głosów. Teraz wejdzie w życie. Jego koszt to 350 tys. zł.

Zobacz także: Miasto "pochłonięte" przez białą chmurę. Szkwał w Rosji

Warszawa. Nowe alejki i inteligentne LEDy

To nie jedyne zmiany w parku Górczewska. Wyremontowane zostaną ścieżki i zamontowane zostanie ledowe, inteligentne oświetlenie. Gdy nikogo nie będzie w pobliżu latarni, będzie panował półmrok. Gdy ktoś zacznie spacerować alejką, latarnie zwiększą natężenie światła. Przełoży się to na dużą oszczędność energii. Remont alejek ma zakończyć się do 30 października tego roku.

W ramach budżetu partycypacyjnego na rok 2021 zgłoszono projekt budowy kolejnej tężni na Bemowie. Tym razem w Forcie Bema. Ta z kolei ma być solna, a nie solankowa. To sprawi, że będzie mogła działać z powodzeniem także w zimę (wykorzystuje aerozol, nie ciecz). Podobna tężnia znajduje się już w parku Sowińskiego.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

dmvodsq

Podziel się opinią

Share
dmvodsq
dmvodsq