Trwa ładowanie...

Warszawa. Na Nowym Świecie środki bezpieczeństwa po incydentach

Na Nowym Świecie doszło ostatnio do niebezpiecznych incydentów. W związku z tym wprowadzone zostaną dodatkowe patrole policji i Straży Miejskiej oraz intensywny monitoring Nowego Światu i okolic.

Share
Warszawa. Na Nowym Świecie środki bezpieczeństwa po incydentachŹródło: East News
d2w6eqb

W ostatnim czasie służby interweniowały podczas kilku incydentów i ataków agresji na Nowym Świecie. W zdarzeniach brały udział osoby pod wpływem alkoholu i środków odurzających. Szybka interwencja była możliwa m.in. dzięki czujności pracowników obsługujących miejski monitoring.

Jak informuje stołeczny ratusz, przedstawiciele władz miasta, policji i innych służb kwestii bezpieczeństwa na Trakcie Królewskim poświęcili spotkanie w Centrum Zarządzania Kryzysowego. Poprowadził je dyrektor Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego - Michał Domaradzki. W spotkaniu wzięli udział m.in. przedstawiciele policji, Straży Miejskiej m.st. Warszawy, Zakładu Obsługi Systemu Monitoringu i burmistrz dzielnicy Śródmieście, Aleksander Ferens.

Warszawa. Zwiększone środki bezpieczeństwa

By poprawić poziom bezpieczeństwa podjęto kilka decyzji. W rejonie Nowego Światu pojawi się więcej patroli policyjnych i Straży Miejskiej. Funkcjonariusze będą umundurowani tak, by byli jak najlepiej widoczni w poszczególnych porach dnia. Szczególną uwagę rejonowi Nowego Światu poświęcą pracownicy obsługujący monitoring miejski.

d2w6eqb

Przeprowadzone zostaną kontrole punktów sprzedaży alkoholu pod kątem przestrzegania Ustawy o wychowaniu w trzeźwości. Przedstawiciele służ zarekomendowali też rozważenie rozbudowy sieci kamer monitoringu miejskiego – informuje ratusz.

- Trakt Królewski, a szczególnie Nowy Świat i Krakowskie Przedmieście, to serce i wizytówka stolicy. Zależy nam, by rejon ten był jak najbardziej bezpieczny i dostępny dla wszystkich naszych mieszkańców i gości. Dlatego wszelkie problemy z bezpieczeństwem chcemy zdusić w zarodku – powiedział Michał Domaradzki, szef Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego.

- Ostatnie incydenty były niepokojące. Stąd nasza współpraca ze służbami porządkowymi - obejmiemy szczególnym nadzorem miejsca chętnie odwiedzane przez warszawiaków i turystów – dodał Aleksander Ferens, burmistrz dzielnicy Śródmieście.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

d2w6eqb
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2w6eqb