Trwa ładowanie...

Warszawa. Na Polu Mokotowskim w miejscu pawilonów mają powstać apartamenty

Deweloper chce zmodernizować dawne pawilony biurowe na Polu Mokotowskim. Zamiast pawilonów przy ul. Batorego mają powstać luksusowe apartamenty. Miejscowy plan zagospodarowania przewiduje natomiast zburzenie dotychczasowych budynków.
Share
Warszawa. W miejscu pawilonów mają powstać apartamenty
Warszawa. W miejscu pawilonów mają powstać apartamentyŹródło: Agencja Gazeta, Fot: Jacek Marczewski
d21kbx0

Jak pisze "Fakt", od lat 70. na terenie Pola Mokotowskiego do strony ulicy Batorego stoją pawilony. Kiedyś mieściły się w nich biura. W miejscowym planie zagospodarowania terenu znajduje się zakaz przebudowy budynków. Docelowo mają zostać zlikwidowane bądź zastąpione pawilonami parkowymi.

Jak się okazuje, jeden z deweloperów oferuje tam drogie mieszkania na sprzedaż. W najmniejszym z nich cena metra kwadratowego to aż 18 tysięcy złotych. Lokale mają od 8,5 mkw. do ponad 68 mkw.

Sceptyczni wobec inwestycji są okoliczni mieszkańcy. Niektórzy uważają, że pawilony powinny zostać zburzone. - Są po prostu brzydkie i zniszczone. To teren parku i powinien służyć wszystkim mieszkańcom. Nie powinno tu być żadnych budynków, tym bardziej mieszkalnych - powiedział dziennikowi jeden z mieszkańców Mokotowa.

d21kbx0

Inwestycji są też przeciwne władze Ochoty. Twierdzą, że działania są niezgodne z prawem. Powiadomiono prokuraturę oraz Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego. - Na tym etapie oba urzędy nie dopatrzyły się uchybień. Przyjęliśmy to do wiadomości, ale będziemy bacznie przyglądać się tej inwestycji - powiedziała dziennikowi Monika Beuth-Lutyk, rzeczniczka dzielnicy Ochota.

Źródło: "Fakt"

Walka tygrysów. Nagranie ze spotkania drapieżników

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d21kbx0

Podziel się opinią

Share
d21kbx0
d21kbx0