Trwa ładowanie...

Warszawa. Na ścieżce rowerowej zginęła 16-latka. Jest akt oskarżenia

Na niedokończonej ścieżce rowerowej na warszawskich Bielanach niemal cztery lata temu zginęła 16-letnia Magda. Nastolatka wjechała na rolkach wprost pod samochód. Prokuratura skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko stołecznym urzędnikom.
Share
Warszawa. Na ścieżce rowerowej zginęła 14-latka. Jest akt oskarżenia/ zdjęcie ilustracyjne
Warszawa. Na ścieżce rowerowej zginęła 14-latka. Jest akt oskarżenia/ zdjęcie ilustracyjneŹródło: PAP
d1d5diu

Chodzi o tragiczny wypadek, do którego doszło 31 marca 2017 roku w Warszawie.

Wówczas miejska ścieżka rowerowa w dzielnicy Bielany, biegnąca przez park położony na Skarpie Wiślanej, była nieukończona, a sam projekt organizacji ruchu czekał nadal na zatwierdzenie. W praktyce jednak wyglądało to tak, że przygotowywana ścieżka miała urwany po obu stronach asfalt, a miejsce to nie było właściwie zabezpieczone.

Tego feralnego dnia 16-latka zjechała nieukończoną drogą wprost pod koła nadjeżdżającego samochodu osobowego. Dziewczyna zginęła na miejscu.

d1d5diu

Rok po wypadku sprawą zainteresowała się prokuratura, która zbadała czy droga miała odpowiednie zabezpieczenia.

Groźny wypadek na A1. Tak badają przyczyny zmiażdżenia ciężarówki

Warszawa. Oskarżony były burmistrz Bielan i jego zastępca

Jak przekazała w rozmowie z portalem TVN Warszawa rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Warszawie Aleksandra Skrzyniarz, do sądu został skierowany właśnie akt oskarżenia przeciwko czterem osobom, które miały nie dopełnić obowiązków przy budowie ścieżki.

d1d5diu

Na ławie oskarżonych zasiądzie były burmistrz Bielan Tomasz Mencina, który usłyszał zarzut niezapewnienia bezpiecznego użytkowania obiektu budowlanego. Chodzi także o nieutrzymanie tego miejsca w bezpieczeństwie dla użytkowników. Oskarżony został także były wiceburmistrz tej dzielnicy Artur W. oraz Tomasz G. – jeden z bielański urzędników pełniący wówczas nadzór inwestorski nad inwestycją i kierownik budowy Waldemar W.

Po tragicznym wypadku trasa rowerowa została rozszerzona, wyasfaltowana i zrównana z poziomem jezdni. Miejsce też zostało odpowiednio zabezpieczone, na początku i na końcu drogi stanęły znaki informujące o niebezpiecznym zjeździe. Natomiast na ulicy Gdańskiej pojawiły się progi zwalniające i ograniczenie prędkości do 30 km/h.

Źródło: TVN Warszawa

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1d5diu

Podziel się opinią

Share
d1d5diu
d1d5diu