Trwa ładowanie...
d3p75v7

Warszawa. Na stacji metra Wilanowska galeria "Akademia Sztuk Podziemnych"

Stacja metra Wilanowska ponownie staje się miejscem promocji kultury i sztuki w przestrzeni miejskiej. Nowa galeria będzie funkcjonować pod nazwą "Akademia Sztuk Podziemnych". Organizatorzy zapraszają do obejrzenia pierwszej ekspozycji.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Warszawa. Nowa galeria działa pod nazwą "Akademia Sztuk Podziemnych"
Warszawa. Nowa galeria działa pod nazwą "Akademia Sztuk Podziemnych" (Metro Warszawskie)
d3p75v7

Galeria znajduje się po wschodniej stronie antresoli stacji. To efekt współpracy Spółki Metro Warszawskie ze Stowarzyszeniem Inicjatyw Społeczno - Kulturalnych Stacja Muranów, które w najbliższym czasie będzie operatorem galerii.

Jak informuje Metro Warszawskie, pierwsza ekspozycja jest już dostępna dla pasażerów i wszystkich odwiedzających. Wystawa "Wielcy w blasku orderów” prezentuje wybitne postaci z historii Polski, m.in. króla Stanisława Augusta, księcia Józefa Poniatowskiego, marszałka Józefa Piłsudskiego, prezydenta Stanisława Wojciechowskiego czy lekkoatletę Janusza Kusocińskiego.

Przez pryzmat ich życiorysów odwiedzający poznają najważniejsze polskie wyróżnienia, w tym Order Orła Białego, Order Virtuti Militari czy Order Odrodzenia Polski. Wystawa "Wielcy w blasku orderów" to wystawa plenerowa. Towarzyszyła wystawie czasowej "Blask orderów w 100-lecie odzyskania niepodległości" prezentowanej w Muzeum Łazienki Królewskie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

d3p75v7

Podziel się opinią

Share
d3p75v7
d3p75v7