Trwa ładowanie...

Warszawa na trzecim miejscu w rankingu Tripadvisora

Nasze miasto wyprzedziło Londyn, Toronto, Rzym, Barcelonę, Oslo i Sydney. Co brano pod uwagę?
Share
Warszawa na trzecim miejscu w rankingu Tripadvisora
d2a3iqy

Tripadvisor, największa na świecie witryna turystyczna oceniająca jakość usług turystycznych, przeprowadziła badanie „Tripindex cities 2013” , które porównuje koszty spędzania czasu poza domem. Warszawa znalazła się na bardzo dobrym, trzecim miejscu pod względem najbardziej ekonomicznych miast. W rankingu tym Warszawa znalazła się na trzecim miejscu przed: Londynem, Toronto, Rzymem, Barceloną, Oslo i Sydney. A mówiąc opisowo - za jedną noc spędzoną w pokoju hotelowym w Zurychu mamy trzy noce w hotelu w Warszawie.

Badanie polegało na porównaniu wydatków poniesionych przez dwie osoby spędzające czas w jednym z najpopularniejszych miast na świecie. Ankietowani turyści korzystając z usług hotelowych decydują się na zjedzenie popularnych posiłków w średnio drogich restauracjach, składający się: aperitifu, dania głównego dla dwóch osób oraz butelki stołowego wina.* W badaniu brano także pod uwagę analizę wszystkich szeroko rozumianych kosztów tj.: drinków, kolacji, ceny taksówki wraz z jednodniowym pobytem w czterogwiazdkowym hotelu.*

Co warto zauważyć, stolica wyprzedziła również miasta z naszego regionu np.: Pragę, Budapeszt oraz Europy Wschodniej: Moskwę i Kijów. Pierwszym, najtańszym miastem okazała się Sofia w Bułgarii, zaś drugim Hanoi w Wietnamie. Okres badania obejmuje analizę cen podanych w dolarach w okresie od 25.03. do 5.04.2013 r. Na korzyść stolicy przemawia również nie tylko aspekt natury ekonomicznej, ale również fakt, że Warszawa na tle niektórych ujętych w rankingu miast może pochwalić się czterogwiazdkowymi hotelami, które są nowe i dzięki temu nowoczesne, co czyni Warszawę jeszcze bardziej konkurencyjną w stosunku do innych miast ujętych w badaniu witryny „Tripadvisor”.

d2a3iqy

Podziel się opinią

Share
d2a3iqy
d2a3iqy