Trwa ładowanie...

Warszawa. Na Woli może powstać łąka pełna motyli i pszczół

Ma powstać tuż obok budowanego metra i być prawdziwym rajem dla owadów zapylających. Pomysłodawca potrzebuje jednak pomocy, by doprowadzić ten pożyteczny projekt do celu.

Share
Warszawa. Na Woli może powstać łąka pełna motyli i pszczółŹródło: Getty Images
d9w57nx

Warszawa. Królestwo owadów w środku miasta

Gdyby nie rewitalizacja tego terenu związana z budową drugiej linii metra, to miejsce zapewne wciąż byłoby dzikim wysypiskiem śmieci. Na szczęście warszawska kolej podziemna zmieniła tereny na Woli. Teraz w pobliżu stacji posadzone zostały drzewa i roślinność, ale wciąż pozostaje sporo niezagospodarowanego miejsca.

Na pomysł zagospodarowania nieużytków wpadł pan Piotr, który przez kilka dni pracował nad oczyszczeniem terenu i wysianiem kwiatów miododajnych. Wizja Pana Piotra sięga jednak dalej. Chciałby stworzyć w tym miejscu bezpieczną enklawę dla pszczół, trzmieli i motyli, miejsce w którym mogłyby się schronić i w spokoju oddać swojej pożytecznej pracy. Miłośnik przyrody chciałby, by poza samą łąką znalazły się tu domy dla owadów, ogrodzenie oraz tablice informujące o celu owadziego raju.

By zrealizować swój cel pan Piotr będzie jednak potrzebował pomocy. Szybko okazało się, że ma za mało nasion, by w pełni zagospodarować cały teren. Dlatego postanowił założyć zbiórkę na portalu Pomagam, gdzie pod hasłem "Raj dla motyli" zbiera środki na dokończenie swojego dzieła. Cel zbiórki 1689 złotych, a pieniądze mają zostać przeznaczone na nasiona, ogrodzenie i tablice informacyjne..

d9w57nx

Chętnych zachęcamy do pomocy, a panu Piotrowi życzymy powodzenia!

Zobacz także:Otwieranie przedszkoli i żłobków. Piotr Mueller podsumowuje zachowanie Rafała Trzaskowskiego

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d9w57nx
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d9w57nx
d9w57nx