Trwa ładowanie...
d3aq3gs

Warszawa nadal odczuwa skutki potężnej awarii ciepłowniczej

Po awarii sieci ciepłowniczej przy ul. Powsińskiej zimne kaloryfery mają jeszcze mieszkańcy części Ursusa i Sadyby. Firma Veolia informuje, że prace naprawcze przez całą noc prowadziło 30 osób z wykorzystaniem ciężkiego sprzętu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Warszawa. Tuż po awarii para wodna unosiła się nad całą okolicą
Warszawa. Tuż po awarii para wodna unosiła się nad całą okolicą (Agencja Gazeta, Fot: Dariusz Borowicz)
d3aq3gs

Bez dostaw ciepła pozostają mieszkańcy Ursusa oraz domów w obrębie ulic: Antoniewskiej, Trasy Siekierkowskiej, Idzikowskiego, Puławskiej, Limanowskiego i Gołkowskiej - informuje RMF FM.

Budynki w tych dzielnicach zasilane są bezpośrednio z Elektrociepłowni Siekierki, a awaria dotknęła sieci właśnie z tego zakładu. W nocy służby skończyły przełączanie dostaw ciepła i gorącej wody do innych dzielnic Warszawy na sieć z Ciepłowni Żerań i Kawęczyn. W środę przez cały dzień w całej stolicy było niższe ciśnienie i niższa temperatura wody.

Po awarii otwarto już dla ruchu Powsińską w stronę Wilanowa, a także Idzikowskiego i Gołkowską. Cały czas zamknięta Powsińska w stronę centrum - podaje Radio Zet.

d3aq3gs

Zmienione nadal są trasy kursowania autobusów komunikacji miejskiej w rejonie awarii. Chodzi o linie nr 131, 159, 162, 164, 180,185 i 187.

Po godz. 21 dostawy ciepła przywrócono w dzielnicach: Wilanów, Tarchomin, Żoliborz, Praga Północ, Bródno, Targówek oraz częściowo w dzielnicach: Mokotów, Ursynów, Śródmieście, Białołęka i Bielany.

Spółka Veolia Energia, właściciel uszkodzonego rurociągu, prowadzi prace naprawcze. Nie wiadomo jeszcze, kiedy zostaną zakończone.

d3aq3gs

Trwa wyjaśnianie również przyczyny awarii, choć przedstawiciele firmy wskazują przede wszystkim na wyeksploatowaną sieć przesyłową i warunki pogodowe.

Awaria ciepłownicza w Warszawie. Są poszkodowani

Przypomnijmy: awaria w rejonie ul. Powsińskiej miała miejsce przed godz. 10 w środę. Z uszkodzonego rurociągu zaczęła wydobywać się gorąca woda, a nad całą okolicą unosiły się kłęby pary.

Co najmniej dwie osoby zostały poparzone, a pomocy udzielono w sumie ok. 100 osobom. W mgle i rozlewisku stanęło ponad 250 samochodów i autobusy - ludzi poza teren awarii musieli wyprowadzać strażacy. Do wieczora w tej części Warszawy tworzyły się ogromne korki.

Przeczytaj także: Awaria ciepłownicza w Warszawie. Woda wdarła się garaży i piwnic

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3aq3gs

Podziel się opinią

Share

d3aq3gs

d3aq3gs