Trwa ładowanie...
warszawa
10-07-2012 14:34

Warszawa najbardziej zakorkowanym europejskim miastem!

Tak wynika z raportu przygotowanego przez firmę TomTom!

Share
Warszawa najbardziej zakorkowanym europejskim miastem!
d46imcs

W dniu dzisiejszym firma TomTom opublikowała raport Congestion Index, według którego Warszawa jest najbardziej zakorkowanym europejskich miastem. W badaniu wzięto pod uwagę 31 metropolii. Podstawą do prowadzenia pomiarów były informacje z nawigacji pojazdów poruszających się po europejskich drogach.

Z raportu wynika, że średni czas podróży w stolicy jest o 42% dłuższy niż w potencjalnie idealnej sytuacji, w której ruch przebiegałby swobodnie. W porannych godzinach szczytu ten wynik rośnie do 89%. Najbardziej zatłoczonym dniem ze wszystkich uwzględnionych w raporcie był 15 lutego 2012 roku (badano okres zimowy).

Europejska średnia „zakorkowania” to wzrost czasu podróży o 24%, względem sytuacji, w której na drodze nie byłoby żadnego zatoru. W pierwszej dziesiątce najbardziej zakorkowanych miast poza Warszawą znalazły się: Marsylia, Rzym, Bruksela, Paryż, Dublin, Bradford-Leeds, Londyn, Sztokholm i Hamburg. Najsprawniej jeździ się po Bernie, w którym współczynnik zakorkowania wynosi jedynie 9 %.

Pełna wersja raportu dostępna jest tutaj.

d46imcs
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d46imcs
d46imcs