Trwa ładowanie...
d4kycjc

Warszawa: napis "konstytucja" wyświetlony na Pałacu Kultury i Nauki

Słynny już napis "konstytucja", podzielony na sylaby, pojawił się w sobotę wieczorem na budynku Pałacu Kultury i Nauki. Organizatorzy zapowiadają, że będzie wyświetlany co najmniej przez najbliższy tydzień.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Napis "konstytucja" pojawił się na PKiN
Napis "konstytucja" pojawił się na PKiN (East News, Fot: Agnieszka Śnieżko)
d4kycjc

Organizatorem akcji jest ruch społeczny Obywatele RP. Jak podkreślają, napis "konstytucja" na PKiN pojawił się po raz pierwszy. Chcą w ten sposób pokazać kandydatom w wyborach samorządowych, "czego domagają się Polki i Polacy". "Niech każdy wie, że konstytucja wciąż jest najwyższym prawem Rzeczpospolitej" - napisali w oświadczeniu.

Jednocześnie w internecie zorganizowali zbiórkę na dłuższe wyświetlanie napisu. Do godz. 22.00 w sobotę uzbierali prawie 50 tys. zł. Jak podają, 30 tys. zł wystarczy na pierwszy tydzień wyświetlania napisu, ale na tym nie chcą zakończyć. Planują, aby napis był tam przez dwa tygodnie, na co potrzeba 60 tys. zł.

d4kycjc

Słowo "konstytucja" budzi ostatnio wiele kontrowersji. W mediach społecznościowych trwa dyskusja, czy pojawienie się na głosowaniu w koszulce z takim napisem nie jest agitacją wyborczą. Wątpliwości te rozwiał w sobotę przewodniczący Państwowej Komisji Wyborczej., Wojciech Hermeliński. Powiedział w TVN24, że przyjście wyborcy w koszulce z napisem "konstytucja" czy "Sąd Najwyższy" nie oznacza agitowania za jakąś partią, a same słowa nie powinny nikogo urażać. Pisaliśmy o tym TUTAJ.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przezdziejesie.wp.pl

d4kycjc

Podziel się opinią

Share
d4kycjc
d4kycjc