Trwa ładowanie...
d3jm5vr

Warszawa. Nie będzie podniesienia kar za brak biletu parkingowego

Pomysł podniesienia kar za brak ważnego biletu parkingowego w strefie parkowania w Warszawie upadł. Stołeczni radni odrzucili propozycję Marka Szolca z Koalicji Obywatelskiej.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Warszawa. Nie będzie podniesienia kar za brak biletu parkingowego.
Warszawa. Nie będzie podniesienia kar za brak biletu parkingowego. (Urząd m.st. Warszawa)
d3jm5vr

Propozycja radnego KO przewidywała podniesienie kary za brak ważnego biletu parkingowego w strefie parkowania z 50 zł do 250 zł, czyli o 500%. Pomysł ten został zgłoszony jako poprawka do ustawy o poszerzeniu Strefy Płatnego Parkowania na Woli i Pradze Północ. Pięciokrotne zwiększenie mandatu Szolc, uzasadniał faktem, iż brak ważnego biletu za przejazd komunikacją miejską objęty jest karą w wysokości 266 zł i w obliczu tego, mandaty dla kierowców nie wnoszących wymaganej opłaty parkingowej wydają się wyjątkowo łagodne.

Warszawa - radni ponad podziałami w sprawie kar za parkowanie bez biletu

Okazało się, że pomysł radnego KO został odrzucony również głosami kolegów i koleżanek z ugrupowania, na co na Twitterze zwrócił uwagę radny z ramienia PiS Błażej Poboży. - Komisja Infrastruktury Rady m. st. Warszawy odrzuciła poprawkę radnego Szolca proponującą podwyższenie opłaty dodatkowej o 500%. Głos rozsądku zwyciężył. Przeciw obok nas radnych PIS była także większość radnych PO - napisał radny PiS.

d3jm5vr

Marek Szolc podkreślił po głosowaniu, że żałuje, że nie przekonał do swojego pomysłu pozostałych radnych Koalicji Obywatelskiej. Zaznaczył jednak, że część z nich w pełni rozumie potrzebę podniesienia kwoty kary za brak ważnego biletu parkingowego, jednakże jako argument przeciwko takiemu rozwiązaniu podają trudną sytuację społeczno-ekonomiczną, wywołaną epidemią koronawirusa w Polsce.

W czwartek 14 maja radni będą decydować, czy Strefa Płatnego Parkowania na zostanie zwiększona. Poszerzenie miałoby obejmować obszar Woli do ul. Prymasa Tysiąclecia oraz część Pragi północ z wyłączeniem Szmulek i placu Hallera

Zobacz także:Galerie bez tłumów. Administratorzy zapewniają, że jest bezpiecznie

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3jm5vr

Podziel się opinią

Share
d3jm5vr
d3jm5vr