Trwa ładowanie...
dq04f39

Warszawa. Nielegalne wysypisko śmieci przy Kampinoskim Parku Narodowym

Odpady z budowy trafiały na nielegalne wysypisko śmieci w sąsiedztwie Kampinoskiego Parku Narodowego. Oprócz ziemi trafiały tam także kawałki asfaltu, uważane za odpady niebezpieczne. Inspekcja Ochrony Środowiska sprawdza, czy nie doszło do skażenia.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Warszawa. Nielegalne wysypisko śmieci przy Kampinoskim Parku Narodowym
Warszawa. Nielegalne wysypisko śmieci przy Kampinoskim Parku Narodowym (Policja, Fot: KSP)
dq04f39

Nielegalne składowisko odpadów odkryli policjanci ze stołecznego wydziału do walki z przestępczością gospodarczą. Według ich informacji, na jedną z działek na terenie otuliny Kampinoskiego Parku Narodowego w Kazuniu Nowym trafiała zanieczyszczona ziemia z budowy.

Przywoziły ją tam z Warszawy samochody ciężarowe, należące do jednej z firm transportowych z Józefowa.

Podczas jednego z rozładunków ziemi, policja przyłapała na gorącym uczynku kierowcę ciągnika siodłowego. Oprócz ziemi, mężczyzna przywiózł na działkę także odpady budowlane oraz kawałki asfaltu, kwalifikowane jako odpady niebezpieczne.

dq04f39

Rzecznik prezydenta: nie będzie państwowego marszu 11 listopada z udziałem Andrzeja Dudy

Okazało się, że to nie jedyny transport tego dnia. Kiedy policjanci rozmawiali z kierowcą ciągnika, na działkę w pobliżu Kampinoskiego Parku Narodowego przyjechały kolejne samochody z odpadami.

Policja natychmiast wezwała na miejsce Wojewódzką Inspekcję Ochrony Środowiska. Pomiary zrobione na miejscu przez inspektorów dały jednoznaczny wynik: na działce było ok. 16 tys. m3 ziemi o nieznanej zawartości chemicznej. Pobrano próbki ziemi do badań.

Właściciel działki, z którym rozmawiali policjanci, nie wiedział, że przywożone ładunki to odpady z terenu budowy. Nie był też świadomy tego, że działka leży w obszarze chronionym otuliny Kampinowskiego Parku Narodowego.

Śledztwo w tej sprawie ma dotyczyć m.in. zanieczyszczania środowiska.

Źródło: KSP Warszawa

Masz news, zdjęcie lub film związany z pogodą? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dq04f39

Podziel się opinią

Share
dq04f39
dq04f39