Trwa ładowanie...
d49bi2s

Warszawa nieoczywista według Tadeusza Sumińskiego

Wystawa jest początkiem cyklu poświęconego powojennej fotografii architektury
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Warszawa nieoczywista według Tadeusza Sumińskiego
d49bi2s

Ta wystawa jest pierwszą prezentacją z serii Warszawa Nieoczywista. Cykl poświęcony powojennej fotografii architektury, przybliży tematykę warszawską w dorobku trzech twórców, których archiwa opracowuje fundacja: Tadeusza Sumińskiego, Marii Chrząszczowej i Wojciecha Zamecznika.

Zobacz również: Rusza cykl spacerów z Muzeum Warszawy

Na fotografiach Tadeusza Sumińskiego (1924-2009), autora znanego dotąd przede wszystkim z fotografii krajobrazowej, znajdziemy: warszawskie osiedla, dworce , trasy szybkiego ruchu, ale także kawiarnie, neony i podwórka. Na wystawę składają się fotografie z dwóch okresów: pierwszą część stanowią zdjęcia** z pierwszej połowy lat 50. i początku lat 60., kiedy Sumiński zaczynał dopiero pracę zawodową; druga prezentuje serię z **lat 70., przede wszystkim z widokami osiedli (m.in. Piaski, Sady Żoliborskie, Za Żelazną Bramą czy Szwoleżerów). W tym okresie Sumiński, po kilkunastoletnim doświadczeniu pracy w zawodzie, m. in. w Instytucie Wzornictwa Przemysłowego i redakcji miesięcznika "Polska", pracował już jako niezależny fotograf .

d49bi2s

W dniu wernisażu premierę będzie miała także książka fotograficzna Tadeusza Sumińskiego "Industrial" ze zdjęciami zakładów przemysłowych z lat 60., z tekstami Marty Przybyło-Ibadullajev oraz Wojciecha Wilczyka.

Digitalizacja archiwum Tadeusza Sumińskiego została dofinansowana przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Kiedy: 7 maja 2014, godzina 18.00. Wystawa czynna do 22 czerwca 2014 r.
Gdzie: Galeria Fundacji Archeologia Fotografii, ul. Andersa 13 (wejście obok klatki VII), Śródmieście

WSTĘP WOLNY

d49bi2s

Sprawdź inne darmowe wydarzenia w Warszawie!

Podziel się
d49bi2s

Podziel się opinią

Share

d49bi2s

d49bi2s